Դեկտեմբերի 11-ին Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Փրկություն» հաշմանդամ երեխաների եւ երիտասարդների կենտրոնի շահառուների ձեռքի աշխատանքների ցուցահանդես-վաճառք:
Ներկա են եղել խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ պատգամավորներ, աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը, ողջունելով ներկայացված աշխատանքների հեղինակներին, կարեւորել է նմանատիպ միջոցառումները եւ նշել, որ դրանք պետք է կազմակերպել առավել հաճախ, որպեսզի հաշմանդամություն ունեցող անձինք կարողանան ինտեգրվել հասարակությանը:
«Փրկություն» հաշմանդամ երեխաների եւ երիտասարդների կենտրոնի հիմնադիր Արփինե Աբրահամյանը տեղեկացրել է, որ կառույցը գործում է 20 տարի: Նրանց հարազատներից չօտարելու եւ ընտանիքի անդամների առօրյա հոգսերը դյուրացնելու նպատակով՝ կենտրոնում  իրականացվում է հաշմանդամություն ունեցող  շահառուների ցերեկային խնամք: Արփինե Աբրահամյանի խոսքով՝ ցուցահանդեսը լավ հնարավորություն է մտավոր խնդիր ունեցող անձի կարողությունները եւ աշխատանքային հմտությունները ներկայացնելու համար:
Ցուցադրված աշխատանքների վաճառքից ստացված հասույթի կեսը կհատկացվի հեղինակին, իսկ մյուս մասը կտրամադրվի կենտրոնին՝ աշխատանքային պարագաներ ձեռք բերելու նպատակով:
Կենտրոնի շահառու Ալեքսանդր Բայդրելովի  կողմից Արարատ Միրզոյանին փոխանցվել է  «Կյանքը շարունակվում է» կավե աշխատանքը:

On December 11, an exhibition-sale of the handmade works of the beneficiaries of the Salvation Center of Disabled Children and Young People took place in the National Assembly.
The President of the Parliament Ararat Mirzoyan, the NA Vice President Alen Simonyan, the NA deputies and the representatives of the Staff attended the event.
Welcoming the authors of the presented works the deputy of the RA NA My Step Faction Lusine Badalyan highlighted the similar events and noted that we should organize them more often in order the persons with disabilities could be integrated into the society.
The Founder of the Salvation Center of Disabled Children and Young People Arpine Abrahamyan has informed that the organization has been working for 20 years. Daily care of the beneficiaries with disabilities is carried out in the Center not to alienate them from the family members and to ease their everyday concerns. According to Arpine Abrahamyan, the exhibition is a good opportunity for presenting the capabilities and working skills of a person with mental problems.
The half of the receipts from the sale of the exhibited works will be allocated to the author, and the other part will be given to the Center for getting working materials.