Արարատ Միրզոյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ հաշվի առնելով Հայաստանի եւ Հունաստանի ջերմ հարաբերությունները՝ Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլայի հետ առաջիկայում համագործակցության առիթներ դեռ կստեղծվեն: Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հայ-հունական գործընկերային հարաբերություններում ունեցած անձնական ներդրման համար եւ վստահություն է հայտնել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:
Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ գոհունակությամբ արձանագրել, որ հունահայկական հարաբերությունները շարունակում են ամրապնդվել: Նա նշել է, որ չի կարող մոռանալ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանում հաստատած անձնական կապերը, այնպես, ինչպես չի մոռացվում առաջին սերը:
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ Գեւորգ Պետրոսյանի, Արթուր Գրիգորյանի, Արթուր Դալլաքյանի, Վարդան Ղուկասյանի, Տիգրան Ստեփանյանի հեղինակած «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին»...
Աշխատանքային այցով ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը գտնվում է Կորեայում
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը նոյեմբերի 10-17-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Կորեայի Հանրապետության մայրաքաղաք Սեուլում: ...
Նոյեմբերի 12-ին  խորհրդարան էին այցելել Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի  եւ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղի ուսանողներն ու դասախոսները: Հայոց պառլամենտարիզմի պատմությանը հյուրերը ծանոթացել են ԱԺ թանգարանում, իսկ խորհրդարանի աշխատանքներին հետեւել են ԱԺ...
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի նոյեմբերի 11-16-ը Վաշինգտոն (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) կգործուղվեն Հայաստան-Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, բարեկամական խմբի անդամներ՝ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստա...
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի մասնակցությամբ Կոտայքի մարզի Գողթ գյուղի միջնակարգ դպրոցին բարեգործական հիմունքներով փոխանցվել է տասը համակարգիչ: Նորագույն համակարգիչներն, ըստ պատգամավորի, կնպաստեն դպրոցում ուսուցման ընթացքն ավելի արդյունավետ դարձնելուն: Հ...
Նոյեմբերի 13-ին` ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը հրավիրում է մամուլի ասուլիս՝ «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ: ...
Նոյեմբերի 8-10-ը ՀՀ Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գերմանիայի Միջազգային Համագործակցության ընկերության  (GIZ/ԳՄՀԸ) «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի հետ համագործակցությամբ Ծաղկաձորում կազմակերպել են «Պետական պարտք, ծրագրային ...

Прощальная встреча А.Мирзояна с послом Греции в Армении
12 ноября Председатель НС А.Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Греческой Республики в РА Нафсику Нанси Эву Врайлу в связи с завершением ее дипломатической миссии в Армении.
Приветствуя гостью, Председатель НС заметил, что, учитывая теплые отношения Армении и Греции, сотрудничество с г-жой Врайла продолжится и впредь. А.Мирзоян поблагодарил посла за личный вклад в армяно-греческие партнерские отношения и выразил уверенность, что, покидая Армению, посол будет оставаться добрым другом нашей страны.
Нафсика Нанси Эва Врайла, поблагодарив за прием, с удовлетворением отметила, что армяно-греческие отношения продолжают укрепляться. Она заметила, что не может забыть налаженные за время своей миссии в Армении личные связи.
12 ноября НС  начало работу очередных заседаний.После отклонения голосованием ряда законопроектов, не удостоившихся положительных заключений в профильных комиссиях и не включенных в повестку дня сессии, а также утверждения процедурных вопросов, парламентарии приступили к обсуждению в первом или...
Рабочий визит в Корею руководителя-генерального секретаря Аппарата НС
10-17 ноября руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Т.Галстян находится с рабочим визитом в столице Республики Корея Сеуле....
12 ноября парламент посетили студенты и преподаватели РАУ, Гюмрийского филиала Государственного экономического университета Армении (ГЭУА) и Гаварского государственного университета (ГГУ). Гости побывали в Музее НС, проследили за работой парламента в зале заседаний НС. “Открытый урок” со студентами ...
11 ноября при участии депутата фракции “Мой шаг”  В.Акопяна  на благотворительной основе средней школе села Гохтн Котайкской области переданы десять компьютеров.      Новейшие компьютеры, по мнению депутата, поспособствуют повышению  эффективности учебного про...
8-10 ноября Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам в сотрудничестве с программой “Управление общественными финансами на Южном Кавказе” Германского общества международного сотрудничества (GIZ) организовала в Цахкадзоре семинар “Государственный долг, программное бюджет...