Արարատ Միրզոյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Հունաստանի դեսպանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլային, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ նախագահը նշել է, որ հաշվի առնելով Հայաստանի եւ Հունաստանի ջերմ հարաբերությունները՝ Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլայի հետ առաջիկայում համագործակցության առիթներ դեռ կստեղծվեն: Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հայ-հունական գործընկերային հարաբերություններում ունեցած անձնական ներդրման համար եւ վստահություն է հայտնել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:
Նաֆսիկա Նանսի Էվա Վրայլան շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար եւ գոհունակությամբ արձանագրել, որ հունահայկական հարաբերությունները շարունակում են ամրապնդվել: Նա նշել է, որ չի կարող մոռանալ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանում հաստատած անձնական կապերը, այնպես, ինչպես չի մոռացվում առաջին սերը:
Նոյեմբերի 12-ին ՀՀ Ազգային ժողովն սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քննարկել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում բացասական եզրակացություն ստացած՝ Գեւորգ Պետրոսյանի, Արթուր Գրիգորյանի, Արթուր Դալլաքյանի, Վարդան Ղուկասյանի, Տիգրան Ստեփանյանի հեղինակած «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին»...
Աշխատանքային այցով ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը գտնվում է Կորեայում
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը նոյեմբերի 10-17-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Կորեայի Հանրապետության մայրաքաղաք Սեուլում: ...
Նոյեմբերի 12-ին  խորհրդարան էին այցելել Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանի  եւ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրու մասնաճյուղի ուսանողներն ու դասախոսները: Հայոց պառլամենտարիզմի պատմությանը հյուրերը ծանոթացել են ԱԺ թանգարանում, իսկ խորհրդարանի աշխատանքներին հետեւել են ԱԺ...
Աշխատանքային այցով 2019 թվականի նոյեմբերի 11-16-ը Վաշինգտոն (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) կգործուղվեն Հայաստան-Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, բարեկամական խմբի անդամներ՝ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստա...
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանի մասնակցությամբ Կոտայքի մարզի Գողթ գյուղի միջնակարգ դպրոցին բարեգործական հիմունքներով փոխանցվել է տասը համակարգիչ: Նորագույն համակարգիչներն, ըստ պատգամավորի, կնպաստեն դպրոցում ուսուցման ընթացքն ավելի արդյունավետ դարձնելուն: Հ...
Նոյեմբերի 13-ին` ժամը 13:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը հրավիրում է մամուլի ասուլիս՝ «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ: ...
Նոյեմբերի 8-10-ը ՀՀ Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գերմանիայի Միջազգային Համագործակցության ընկերության  (GIZ/ԳՄՀԸ) «Հանրային ֆինանսների կառավարում Հարավային Կովկասում» ծրագրի հետ համագործակցությամբ Ծաղկաձորում կազմակերպել են «Պետական պարտք, ծրագրային ...

Ararat Mirzoyan Has a Farewell Meeting with Ambassador of Greece to Armenia
On November 12, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic Nafsika Nancy Eva Vraila, who was going to end her diplomatic mission in our country.
Welcoming the guest, the NA President has noted that taking into consideration the warm relations between Armenia and Greece occasions for cooperation with Nafsika Nancy Eva Vraila in the near future would still be created. Ararat Mirzoyan thanked the Ambassador for her personal contribution to the Armenian-Greek partnership relations and expressed confidence that leaving Armenia the Ambassador would continue remaining the good friend of Armenia.
Nafsika Nancy Eva Vraila has thanked the NA President for the reception and recorded with satisfaction with that the Greek-Armenian relations continue to be strengthened. She has noted that she cannot forget the personal ties established in Armenia during her mission in a way as the first love is not forgotten.
On November 12, the RA National Assembly began the work of the regular sittings.The MPs debated legislative initiatives which had received negative conclusion in the NA Standing Committees. The inclusion of the legislative initiatives on the agenda of the third session of the seventh convocation of ...
RA NA Chief of Staff-Secretary General is in Korea on a Working Visit
On November 10-17, the RA NA Chief of Staff-Secretary General Tigran Galstyan will be in Seoul, capital of the Republic of Korea on a working visit. ...
On November 12, the students and lecturers of Armenian-Russian (Slavonic) University and Gymuri Branch of Armenian State University of Economics (ASUE) visited the parliament.The guests got acquainted with the history of Armenian parliamentarism in the NA Museum, and observed the works of the parlia...
On November 11, with the participation of the deputy of the RA NA My Step Faction Vagharshak Hakobyan ten computers were passed on the charity bases to the secondary school of Goght Community of Kotayk Marz.According to the MP, the newest computers will promote making the teaching procedure more eff...
On November 8-10, the RA National Assembly Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs organized a workshop on Public Debt, Gender Sensitive Budgeting (or budgeting sensitive to needs of women) in Tsaghkadzor with the cooperation of the programme of the GIZ (Deutsche Gesellschaft fü...