ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը հոկտեմբերի 28-ին ընդունել է Շախմատի մինչեւ 20 տարեկանների աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր Շանթ Սարգսյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանո...
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է Ռումինիայի արքայազն Ռադուի գլխավորած պատվիրակության  հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը, Ռումինիայում մեր երկրի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Մինասյանը: Ողջունելով արք...

28 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян принял серебряного призера первенства мира по шахматам среди 20-летних Ш.Саркисяна.   На встрече присутствовал также депутат НС А.Манукян.Председатель комиссии п...
28 октября вице-спикер НС Л.Назарян встретилась с делегацией, возглавляемой  принцем Румынии Раду. Во встрече участвовали руководитель группы дружбы Армения – Румыния А.Беглоян, Чрезвычайный и Полномочный посол РА в Румынии С.Минасян.Приветствуя принца в парламенте, Л.Назарян заметила, что в 20...