ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը հոկտեմբերի 28-ին ընդունել է Շախմատի մինչեւ 20 տարեկանների աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր Շանթ Սարգսյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանո...
Հոկտեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը հանդիպել է Ռումինիայի արքայազն Ռադուի գլխավորած պատվիրակության  հետ: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ռումինիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը, Ռումինիայում մեր երկրի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Մինասյանը: Ողջունելով արք...

On October 28, the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan received the Silver Winner of the U20 World Chess Championship Hayk Sargsyan.The RA NA deputy Artak Manukyan also attended the meeting.The Committee Chair congratulated the ...
On October 28, the RA NA Vice President Lena Nazaryan met with the delegation led by the Prince Radu of Romania. The Head of the RA NA Armenia-Romania Friendship Group Anush Beghloian, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of our country to Romania Sergey Minasyan took part in the meeting...