Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Իտալիայի Հանրապետություն
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 26-28-ը պաշտոնական այցով կգտնվի Հռոմում, հոկտեմբերի 29-30-ը՝ Նեապոլում:
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Մարիա Կարապետյանը, խմբի անդամներ Ծովինար Վարդանյանը,  Իվետա Տոնոյանը, Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Գեւորգ Գորգիսյանը եւ ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանը:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Շոմբի Շարփի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Վահե Էնֆիաջյանը կարեւորել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի արդյունավետ գործունեությունը բոլոր ոլորտներում: Ազգային ժողովի փոխնախագահը շնորհակալությ...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը հոկտեմբերի 25-ին հանդիպել է ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հետ։ Միքայել Մելքումյանն ընդգծել է երկու երկրների խորհրդարանների միջեւ, ինչպես նաեւ տնտեսության բնագավառում համագործակց...
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Ավստրիայի Ազգային խորհրդի նախագահ Վոլֆգանգ Սոբոտկայի հետ: Շնորհավորելով Ավստրիայի նորընտիր խորհրդարանի առաջին նիստի կապակցությամ...
ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 25-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ: Արարատ Միրզոյանը գոհունակություն է հայտնել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ներկա մա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ երկրների խորհրդարանների ղեկավարների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Սլովենիայի խորհրդարանի ստորին պալատի խոսնակ Դեժան Ժիդանի հետ: Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ մեծապես կարեւորում է Սլովենիայի խորհրդարանի ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը հանդիպել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգային հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցող Անդրեյ Շիրշելի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է ԵԽԽՎ մոնիթորինգային հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցող Անդրեյ Շիրշելի հետ: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հա...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Լիլիան Մորի Պասքիեի հետ: Շնորհավորելով Եվրոպայի խորհրդի հիմնադրման 70-ամյակի ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Եվրոպայի խորհրդի անդամ պետությունների խորհրդարանների նախագահների համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում հանդիպել է Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչի հետ: Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչը նշել է, որ Եվրոպայի խորհուրդը մեծ ուշա...

The delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be on an official visit in Rome on October 26-28, and will be in Naples on October 29-30.
The Head of the RA NA Armenia-Italy Friendship Group Maria Karapetyan, the Group members Tsovinar Vardanyan, Iveta Tonoyan, Hovhannes Hovhannisyan, Gevorg Gorgisyan and the deputy of the RA NA My Step Faction Suren Grigoryan are in the delegation led by Ararat Mirzoyan.
On October 25, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan met with the UN Resident Coordinator in Armenia Shombi Sharp. Welcoming the guest in the parliament, Vahe Enfiajyan highlighted the effective activity of the UN Office in Armenia in all spheres.The Vice President of the National Assembly thanked...
On October 25, the Chair of the RA NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China (PRC) Tian Erlong.Mikayel Melkumyan underlined the development and the expansion of the coo...
On October 24, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the National Council of Austria Wolfgang Sobotka.Congratulating his colleague on the occ...
President of RA National Assembly Meets with President of Senate of France Gérard Larcher
On October 25, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the Senate of France Gérard Larcher.Ararat Mirzoyan expressed satisfaction with the curr...
Ararat Mirzoyan Meets with President of Lower Chamber of Slovenian Parliament Dejan Židan
On October 24, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the Lower Chamber of the Slovenian Parliament Dejan Židan in Strasbourg, Ararat Mirzoyan...
President of RA National Assembly Meets with Co-Rapporteur of PACE Monitoring Committee on Armenia Andrej Šircelj
On October 24, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Co-Rapporteur of PACE Monitoring Committee on Armenia Andrej Šircelj.During the meeting the sides tou...
On October 24, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe Liliane Maury Pasquier.Congratulatin...
On October 24, within the framework of the Conference of Presidents of Parliament of the Member States of the Council of Europe the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan met with the Secretary General of the Council of Europe Marija Pejčinović Burić in Strasbourg.Marij...