Հոկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 22 գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել են նաեւ հոկտեմբերի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 14, հոկտեմբերի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 21 հարց:
Հաստատվել է Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման, առաջարկների ներկայացման եւ Կառավարության կողմից փոփոխություններ կատարելու ժամկետացանկը:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հոկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած  «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու ...

21 октября состоялось заседание  Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.
Обсуждены и утверждены проекты о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС седьмого созыва и повесток дня созываемых 22 октября очередных заседаний. Решением Совета определены также последовательность и продолжительность обсуждений повесточных вопросов на созываемых 22 октября очередных заседаниях.
В проект повестки дня третьей сессии НС включено 14 вопросов, в проект повестки дня созываемых 22 октября очередных заседаний – 21.
Утвержден график проведения предварительных обсуждений, представления предложений и внесения Правительством изменений по проекту закона РА “О Государственном бюджете РА на 2020 г.” в постоянных комиссиях НС и в их совместных обсуждениях.
21 октября на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна во втором чтении обсужден законодательный пакет о внесении изменения в Кодекс РА об административных правонарушениях и дополнений в Кодекс административного судопроизводс...