Հոկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 22 գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել են նաեւ հոկտեմբերի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 14, հոկտեմբերի 22-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 21 հարց:
Հաստատվել է Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «Հայաստանի Հանրապետության 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման, առաջարկների ներկայացման եւ Կառավարության կողմից փոփոխություններ կատարելու ժամկետացանկը:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հոկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած  «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու ...

On October 22, the sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA President Ararat Mirzoyan, was held.
The draft laws of the agendas of the third session of the seventh convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on October 22 were debated and approved. The sequence and the duration of the debate of the agenda items of the regular sittings to be convened on October 22 were also established by the decision of the Council.
14 items were included in the draft law on making addenda to the agenda of the third session of the seventh convocation of the National Assembly, and 21 items were included in the draft agenda of the regular sittings to be convened on October 22.
The term list of holding the preliminary debates of the RA draft law on the RA State Budget for 2020, the presentation of the proposals and amendments by the government in the Standing Committees of the National Assembly and at their joint sittings was approved.
At October 21 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the package of bills on Amending the RA Code on Administrative Infringements and on Making Addenda to the RA Administrative Procedure Code authored by the MP of My Step Fact...