ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 19-ի արտահերթ նիստում քննարկել է կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը:   Ըստ հիմնական զեկուցող ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանի՝ օ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարազդատ Կարապետյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 19-ին հրավիրված աշխատանքային նիստում քննարկել է անտառների պահպանության եւ անտառտնտեսությանն առնչվող հարցեր: 2005 թվականին ընդուն...
Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 53-րդ նիստում
Սեպտեմբերի 18-ին Թուրքիայի Գիրեսուն քաղաքում տեղի է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 53-րդ նիստը, որտեղ ելույթ է ունեցել նաեւ  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը: Խորհրդարանի ղեկավարի տեղակալն իր ելույթում նշել է. «Հարգարժան...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:00-ին տեղի ունենալիք  արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

At September 19 sitting, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the RA draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Tax Code authored by the government.According to the key speaker, the Chairman of the RA State Revenue Committee Davit Ananyan, the bill relates to the return...
At September 19 sitting moderated by Varazdat Karapetyan, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment debated items on preservation of forests and forestry economics. The RA Deputy Minister of Environment Vardan Melikyan presented th...
Vahe Enfiajyan’s Speech at 53rd Meeting of the PABSEC Committee on Economic, Commercial, Technological and Environment Affairs
On September 18, in the city of Giresun, Turkey the 53rd Meeting of the PABSEC Committee on Economic, Commercial, Technological and Environment Affairs was held, where the Vice President of the RA National Assembly Vahe Enfiajyan also delivered a speech. The Deputy Speaker of the Parliament in his s...