ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում քննարկվել են բանակին եւ պաշտպանական ոլորտին առնչվող հարցեր
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ անցկացրել է փակ քննարկում՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի մասնակցությամբ:
Քննարկվել են բանակում եւ պաշտպանական ոլորտում մարդու իրավունքներին առնչվող մի շարք հարցեր: Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել բանակում տեղի ունեցող ինքնասպանություններին, զինվորական արտահագուստին, այլընտրանքային զինվորական ծառայությանը, ինչպես նաեւ բանակում զինվորների իրավունքներին առնչվող խնդիրներին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը եւ կառույցի պատասխանատուները պատասխանել են բանակին եւ պաշտպանական ոլորտին առնչվող բազմաթիվ հարցերի:

В Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам обсуждены проблемы армии и оборонной сферы
18 сентября Постоянная комиссия НС по защите прав человека и общественным вопросам под председательством Н.Зограбян провела закрытое обсуждение с участием министра обороны РА Д.Тонояна.
Обсужден ряд вопросов, касающихся прав человека в армии и оборонной сфере, в частности самоубийств в армии, состояния армейской формы, альтернативной воинской службы, а также прав военнослужащих в армии.
Министр обороны РА и кураторы структуры ответили на многочисленные вопросы, касающиеся армии и оборонной сферы.