Բարեկամական խմբի անդամները հյուրընկալել են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանին
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամները սեպտեմբերի 6-ին հանդիպել են մեր երկրում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ:
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Լիլիթ Մակունցը կարեւորել է իր ղեկավարած խմբի առաջիկայում նախատեսվող այցն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել աշնանային նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված մի շարք օրենսդրական  նախաձեռնությունների, մասնավորապես դատաիրավական, տնտեսական բարեփոխումներին, ընտրական օրենսգրքին, կուսակցությունների մասին օրենքի նախագծին:
Բարեկամական խմբի ղեկավար Լիլիթ Մակունցը դեսպան Լին Թրեյսիին շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Ամերիկայի կառավարության կողմից իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերի համար: Նա հույս է հայտնել, որ առաջիկայում հայ-ամերիկյան խորհրդարանական դիվանագիտական շրջանակներում կխորացվեն երկկողմ հարաբերությունները:
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, կարեւորելով հայ-ամերիկյան հարաբերությունները, նշել է, որ հեղափոխությունից հետո ակնկալում է առավել ակտիվ համագործակցություն:
ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին նշել է, որ ուրախ կլինի սերտ կապեր ձեւավորել հայ-ամերիկյան բարեկամության պատգամավորական խմբի եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի հետ՝ շարունակելու ընդլայնել ու խորացնել մեր երկու երկրների հարաբերությունները:
«Աշխատանքային իրավունք եւ վերահսկողություն» թեմայով «Միջազգային Այցելու» ծրագրին մասնակցելու համար 2019 թվականի սեպտեմբերի 7-28-ը Վաշինգտոն (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) կգործուղվի Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանը: ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 6-ին սկսել է  «ՀՀ 2020 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի՝ բնապահպանության ոլորտի ծրագրերի  նախնական քննարկումը, ծանոթացել ոչ ֆինանսական ցու...
Հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի  հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը, Հարություն Բաբայանը, Աննա Կոստանյանը, Վահագն Թեւոսյանը եւ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբեր...
Տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը
Սեպտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է նաեւ սեպտեմբերի 9...
Քննարկվել են տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովին եւ կադաստրի կոմիտեին 2020 թվականին նախատեսված ֆինանսական հատկացումներն ու բյուջետային ծրագրերը
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 6-ի նիստում քննարկել է «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով նախատեսված տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի եւկադաստրի կոմիտեի ֆինանսական հատկացումներն ու բյուջետային ծրագրերը: ՀՀ...
Հայաստանի Հանրապետության եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովների միջխորհրդարանական հանձնաժողովի բելառուսական կողմի պատվիրակությունը սեպտեմբերի 6-ին հանձնաժողովի համանախագահ ԲՀ  Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի տեղակալ Բոլեսլավ Պիրշտուկի գլխավորությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվական...

Members of Friendship Group Host U.S. Ambassador to RA
On September 6, the members of the RA NA Friendship Group Armenia-USA met with the U.S. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Lynne Tracy.
The Head of the RA NA Friendship Group Armenia-USA Lilit Makunts highlighted the visit of the Group to the United States being scheduled in the near future.
During the meeting a number of legislative initiatives included in the agenda of the autumn session, particularly the judicial-legal, economic reforms, Electoral Code and the draft law on Parties were touched upon.
The Head of the Friendship Group Lilit Makunts thanked Lynne Tracy for the numerous programs being implemented in Armenia by the U.S. Government. She expressed hope that in the near future the bilateral relations would be deepened in the Armenia-U.S. parliamentary diplomatic frameworks.
The Chair of the Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan has emphasized the Armenia-U.S. relations and noted that after the revolution he expects more active cooperation.
The U.S. Ambassador Lynne Tracy noted that she would look forward to forming close ties with the Parliamentary Friendship Group Armenia-USA and the Committee on Foreign Relations to continue expanding and deepening the relations of our two countries.
On September 6, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment began the preliminary debate of the environment sphere programmes of the RA draft law on the RA State Budget for 2020, got acquainted with financial indices and scheduled ev...
Members of Committee Meet with AR NA President Ashot Ghulyan
On September 6, the Chair of the RA National Assembly Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan, the Committee members Hovhannes Hovhannisyan, Sophia Hovsepyan, Harutyun Babayan, Anna Kostanyan, Vahagn Tevosyan and Lilit Stepanyan were hosted by...
Sitting of RA National Assembly Council Held
On September 6, the sitting of the RA National Assembly Council, presided over by the RA NA President Ararat Mirzoyan, was held. The draft laws of the agendas of the third session of the seventh convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on September 9 were debated ...
Financial Allocations and Budgetary Programmes Designed to State Commission for the Protection of the Economic Competition and Cadastre Committee in 2020
At September 6 sitting moderated by Babken Tunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the financial allocations and budgetary programmes designed to the State Commission for the Protection of the Economic Competition and Cadastre Committee by the draft law on the RA State Budget...
Delegation of Belarus Side of Inter-Parliamentary Committee of RA and RB National Assemblies Pays Tribute in Tsitsernakaberd Memorial Complex
On September 6, the delegation of Belarus side of the Inter-Parliamentary Committee of the National Assemblies of the Republic of Armenia and the Republic of Belarus headed by the Deputy Speaker of the House of Representatives of the National Assembly of the Republic of Belarus Boleslav Pirshtuk vis...