Երեւանում ԵԽ գրասենյակի ղեկավարին հյուրընկալել են ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Վլադիմիր Վարդանյանը
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն ու ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը հուլիսի 11-ին հանդիպել են Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովայի հետ:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստան-ԵԽ գործընկերության գործողությունների ծրագրի ու ժամանակացույցի վերաբերյալ: Քննարկվել են Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցում համագործակցության հեռանկարները, ինչպես նաեւ Կանանց նկատմամբ բռնության եւ ընտանեկան բռնության կանխարգելման ու դրա դեմ պայքարի մասին ԵԽ կոնվենցիային առնչվող մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել ԱԺ հաջորդ նստաշրջանում քննարկվելիք նախաձեռնություններին:

Chairs of NA Standing Committees Naira Zohrabyan and Vladimir Vardanyan Host Head of CoE Office in Yerevan
On July 11, The Chair of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrab6yan and the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan met with the Head of the Council of Europe Office in Yerevan Natalia Voutova.
The parties exchanged thoughts on Armenia-CoE Partnership Action Plan and its schedule. The perspectives of cooperation on protection of human rights in Armenia, as well as a number of issues concerning the prevention of the violence against women and domestic violence and the CoE Convention on fight against it. They touched upon the initiatives to be debated in the NA next session.