ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անդամները հունիսի 24-ին հանդիպել են ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամի թեկնածու Կարեն Սեդրակյանի հետ: Թեկնածուն ծանոթացրել է իր կենսագրությանը, անդրադարձել տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամի գործուն...
Հունիսի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողով այցելել են Գեղարքունիքի մարզի ութ համայնքի դպրոցների աշակերտներ եւ ուսուցիչներ, որոնց  հետ հանդիպել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Էդգար Առաքելյանը: Օրենսդիր մարմնի ներկայացուցիչն անդրադարձել է  Հայաստանում տեղի ունեցած թավշյա հեղափոխությանն ու իրակա...
Հունիսի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկություններով ընդունել են նախորդ նիստերում քննարկված օրինագծերը, բացառությամբ  «Փաստաբանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի: Հունիսի 21-ին ԱԺ ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Վիետնամ բարեկամական խմբի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանն ու խմբի անդամները հունիսի 24-ին հանդիպել են Վիետնամի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Նգույեն Ման Թիենի գլխավորած պատվիրակության հետ: Վահե Էնֆիաջյանը կարեւոր է համարել Վիետնամի...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամներ Անուշ Բեղլոյանը, Գոռ Գեւորգյանը եւ ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Սոնա Ղազարյանը հունիսի 24-ին հանդիպել են Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին կոմիտեի նախագահի տեղակալ Նյուգեն Ման Թի...
Ճապոնիայի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների պալատի եւ «Կին քաղաքական առաջնորդներ» կազմակերպության նախաձեռնությամբ կազմակերպվող «Կին քաղաքական առաջնորդներ» միջոցառմանը մասնակցելու համար հունիսի 24-28-ը ներառյալ Տոկիո (Ճապոնիա) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջ...

24 июня представители фракции “Просвещенная Армения” встретились с кандидатом в члены Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) РА К.Седракяном.Кандидат ознакомил со своей биографией, собственным видением деятельности члена ГКЗЭК.К.Седракян ответил на вопросы депутатов.В т...
24 июня НС посетили учащиеся и учителя школ восьми общин Гехаркуникской области, с которыми встретился депутат фракции “Мой шаг” Э.Аракелян.Представитель законодательного органа обратился к бархатной революции и проводимым реформам в Армении. Оценив роль образования в прогрессе страны, депутат призв...
24 июня Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии.      Депутаты голосованием приняли обсуждавшиеся на предыдущем заседании законопроекты, за исключением проекта о внесении изменений и дополнений в закон РА “Об адвокатуре”.Избранный 21 июня в итоге голосова...
В.Энфиаджян принял делегацию вьетнамских парламентариев
24 июня руководитель парламентской группы дружбы НС Армения – Вьетнам, вице-спикер НС В.Энфиаджян и члены группы встретились с делегацией во главе с заместителем председателя Комитета по внешним отношениям парламента Вьетнама Нгуеном Ман Тиеном. В.Энфиаджян подчеркнул взаимодействие с Вьетнамом в ра...
24 июня члены Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Беглоян, Г.Геворкян и член Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции С.Казарян встретились с делегацией, возглавляемой заместителем председателя Комитета по внешним отношениям НС Социалистической Республики Вьетнам Нгуеном Ман ...