Հունիսի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը: Հանձնաժողովի հեռուստատեսության, ռադիոյի, մամուլի եւ տեղեկատվության ոլորտներն ընդգրկող ենթահանձնաժող...
«Երեւանի եվրոպական ուսանողների ֆորում ասոցիացիայի» հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները` խորհրդարանում
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանը հունիսի 6-ին հանդիպել է «Երեւանի եվրոպական ուսանողների ֆորում ասոցիացիա» երիտասարդական հասարակական կազմակերպության «Երիտասարդների սոցիալական ինտեգրում սոցիալական ձեռներեցության միջոցով» կոնսորցիումային ծրագրի անդամների հետ, ովքեր Վրաստանի, Բել...
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում Միքայել Մելքումյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 6-ին քննարկվել է «ՀՀ 2018 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը: ՀՀ ֆինանսների նա...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովները Նաիրա Զոհրաբյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 6-ի համատեղ նիստում քննարկել են «ՀՀ 2018թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը՝ անդրադառնալով մ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հունիսի 6-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Դեսպանը Նաիրա Զոհրաբյանի` որպես ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հիմնական անդամի հետ քննարկել...
Փոփոխություն եւ լրացումներ` «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական  հանձնաժողովի` հունիսի 6-ին հրավիրված  արտահերթ նիստում  երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել ՀՀ Կառավարության հեղինակած «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին»  օ...
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում Արման Եղոյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 6-ին քննարկվել է «ՀՀ 2018 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը: ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը ն...
Հունիսի 6-ին «ՀՀ 2018 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը քննարկվել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստում՝ Ռուբեն Ռուբինյանի եւ Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ: ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյա...
ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանը հունիսի 6-ին հյուրընկալել է Գերմանական ճամփորդական ասոցիացիայի պատվիրակությանը: Կառույցին անդամակցում են ավելի քան 4500 զբոսաշրջային գործակալություններ, հյուրանոցային ցանցեր, ավիաընկերություններ: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տաթեւիկ Հայ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 6-ին հրավիրած արտահերթ նիստում, որը նախագահել է Վլադիմիր Վարդանյանը քննարկվել է Կառավարության հեղինակած «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական նախագիծը: ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ ...
Առաջարկվում է ԱԱՀ-ից ազատել էլեկտրամոբիլների ներկրումը
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հունիսի 6-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննության է առել ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Առաջարկվում է մինչեւ 2021 թվականի դեկտե...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 15:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Միջոցառման լուսաբանման հրավեր
Հունիսի 7-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՀՀ ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա բաշկիր հեղինակ, հայագետ, իրավագիտության դոկտոր Ռաֆայիլ Զինուրովի «Ակնարկներ ռուսալեզու պատմագրությունում Հայաստանի նոր եւ նորագույն պատմության» խորագրով գրքի շնորհանդեսը: ...

6 июня Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта созвала внеочередное заседание, которое вел председатель комиссии М.Айрапетян.По предложению руководителя секции телевидения, радио, печати и информации В.Тевосяна намечается 17 июня, в 10:00 часов, с...
Представители общественной организации “Ассоциация Ереванский форум европейских студентов” – в парламенте
6 июня депутат фракции “Мой шаг” А.Конджорян встретился с членами консорциумной программы “Социальная интеграция молодежи через социальное предпринимательство” (Youth Social Integration through Social ...
6 июня постоянные комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Мелкумяна и М.Тандилян на совместном заседании обсудили годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.”.По...
6 июня постоянные комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Н.Зограбян и М.Тандилян на совместном заседании обсудили годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.” – по части доходов и расходов ...
6 июня председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам Н.Зограбян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом РФ в РА С.Копыркиным. Посол обсудил с Н.Зограбян, как основным членом делегации НС РА в ПАСЕ,  проблему восстановления права голоса делегации Росси...
Поправки в закон РА “О полиции”
6 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности обсужден во втором чтении и удостоился положительного заключения предложенный Правительством РА проект о внесении изменения и дополнений в закон РА “О полиции”.По повестке заседания аргументированно и обстояте...
6 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС  по вопросам европейской интеграции и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством А.Егояна и М.Тандилян обсужден годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.”.    По повестке заседа...
6 июня постоянные комиссии НС по внешним связям и по финансово-кредитым и бюджетным вопросам под председательством Р.Рубиняна и М.Тандилян обсудили годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.”. По документу подробно выступили министр финансов РА А.Джанджугазян и министр иност...
6 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна обсуждены проекты о внесении поправок в закон РА “О нормативно-правовых актах” и  в Кодекс РА об административных правонарушениях. По повестке заседания обстоятельно выс...
Предлагается освободить от НДС импорт электромобилей
6 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсужден во втором чтении проект о внесении дополнения и изменения в Налоговый кодекс РА. Предлагается до 31 декабря 2021 г. освободить от НДС импорт в РА транспортных средств с электриче...