Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի, Շուշիի ազատագրման եւ Արցախի պաշտպանության բանակի ստեղծման տարեդարձի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Ազգային Ժողովի պատվիրակությունը` ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, մայիսի 8-ին կմեկնի Ստեփանակերտ:   ...
Խորհրդարանում մեծարել են Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից վետերանների
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ մայիսի 8-ին խորհրդարան են այցելել Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից մի խումբ վետերաններ: Ֆաշիզմի դեմ պատերազմում իրենց մեծ ներդրումն ունեցած նախկին մարտիկները շրջել են խորհրդարանում, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին, հետե...
ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 8-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկություններով ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Մինչ հարցերի քննարկմանն անցնելը, պատգամավոր, ԵԿՄ վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանի  առաջարկով  պատգամավորները շնորհավորել են քաղաքա...

8 мая делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном отбывает в Степанакерт – для участия в мероприятиях в связи с годовщинами победы в Великой Отечественной войне, освобождения Шуши и создания Армии обороны Арцаха.      ...
Чествование ветеранов ВОВ в парламенте
8 мая по инициативе депутата НС от фракции “Мой шаг” А.Сандикова парламент посетила группа ветеранов, участников Великой Отечественной войны (ВОВ).     Внесшие большой вклад в борьбу с фашизмом бывшие бойцы ознакомились со зданием парламента, буднями НС, проследили за работой оче...
8 мая Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв все обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы. Перед началом работы парламентарии по предложению депутата, председателя СД “Еркрапа” С.Микаеляна поздравили граждан с днем освобождения Шуши.Далее з...