Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի, Շուշիի ազատագրման եւ Արցախի պաշտպանության բանակի ստեղծման տարեդարձի միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Ազգային Ժողովի պատվիրակությունը` ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորությամբ, մայիսի 8-ին կմեկնի Ստեփանակերտ:   ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 8-ին խորհրդարան էին այցելել ՀՀ  Գեղարքունիքի  մարզի   Ծաղկունքի  դպրոցի  եւ  Երեւանի «Էլիտա» միջնակարգ  դպրոցի  աշակերտներն  ու  ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել Ազգային ժողո...
Խորհրդարանում մեծարել են Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից վետերանների
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Սանդիկովի նախաձեռնությամբ մայիսի 8-ին խորհրդարան են այցելել Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակից մի խումբ վետերաններ: Ֆաշիզմի դեմ պատերազմում իրենց մեծ ներդրումն ունեցած նախկին մարտիկները շրջել են խորհրդարանում, ծանոթացել խորհրդարանական անցուդարձին, հետե...

8 мая делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном отбывает в Степанакерт – для участия в мероприятиях в связи с годовщинами победы в Великой Отечественной войне, освобождения Шуши и создания Армии обороны Арцаха.      ...
8 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя школы села Цахкунк Гехаркуникской области и ереванской средней школы “Элита”. Гости ознакомились со зданием НС, проследили за работой очередного заседания парламента.Со школьниками встретились и провели открытый урок виц...
Чествование ветеранов ВОВ в парламенте
8 мая по инициативе депутата НС от фракции “Мой шаг” А.Сандикова парламент посетила группа ветеранов, участников Великой Отечественной войны (ВОВ).     Внесшие большой вклад в борьбу с фашизмом бывшие бойцы ознакомились со зданием парламента, буднями НС, проследили за работой оче...