Մայիսյան եռատոնին նվիրված ծառատունկ ԱԺ այգում
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ մայիսի 2-ին խորհրդարանի այգում տեղի է ունեցել ծառատունկ՝ նվիրված մայիսյան եռատոնին: Ծառատունկի մասնակիցները տնկել են 15 լորենի:
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հույս է հայտնել, որ ապագայում խորհրդարանի այգու այս հատվածը եւս կվերածվի գեղեցիկ պուրակի:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը նշել է, որ իրենց կուսակցությունը մշտապես կարեւորել է ծառատունկի գաղափարը:
Միջոցառմանը մասնակցել է նաեւ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության երիտասարդական թեւը:
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Համազասպ Դանիելյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը, Կորյուն Մկրտչյանը, Սոնա Ղազարյանը եւ Նարինե Խաչատուրյանը մայիսի 2-ին հանդիպել են «Դեպի արժանիքահեն հանրային ծառայություն» ծրագրի շրջանակներում Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ արժանիքային համակարգի պաշտպանության հանձնաժո...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը մայիսի 2-ին գումարել է հերթական նիստ, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը: Հանձնաժողովն առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ Ն...
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվել է «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը՝ ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արթուր Մանուկյանի ներկայացմամբ: Նախագծով նախատեսվում ...
Մայիսի 2-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ դատախազության 2018 թվականի գործունեության մասին» հաղորդումը: Հիմնական զեկուցող ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը տեղեկացրել է, որ հաշվետու ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձ...
Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԱՀԿ ԽՎ) եւ Գերմանիայի Բունդեսթագի կողմից կազմակերպվող «Տնտեսություն. հակամարտությունների աղբյուր, թե հակամարտությունների կանխարգելման եւ հակամարտությունների վերականգնման գործիք» խորագրով սեմինարին մասնակցելու համ...
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ
Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

Tree Planting in NA Park Dedicated to May Triple Holiday
On May 2, on the initiative of the RA NA Prosperous Armenia in the Parliament Park a tree planting dedicated to May Triple Holiday took place. T he participants planted 15 linden trees.
The Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Naira Zohrabyan expressed hope that in the future this part of the Parliament Park will be turned into a beautiful grove.
The RA NA Deputy Speaker Vahe Enfiajyan noted that their party always highlighted the idea of tree planting.
The young wing of the Prosperous Armenia party also took part in the event.
Issues on Merit System in Civil Service Discussed
On May 2, the deputies of the RA NA My Step Faction Hamazasp Danielyan, Viktor Yengibaryan, Koryun Mkrtchyan, Sona Ghazaryan and Narine Khachaturyan met with Ronald Weiss, Administrative Judge, the Representative at the U.S. Merit Systems Protection Board being in Armenia within the framework of the...
On May 2, the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport convened a regular sitting, which the Deputy Chair of the Committee Hovhannes Hovhannisyan.The Committee in the first reading has debated the draft law on Making Addendum to the RA Law on the RA Holidays...
On May 2, at the sitting of the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan the draft law on Amending the RA Tax Code was debated in the first reading, presented by the Deputy Chairman of the RA State Revenue Committee Artur Manukyan.The legislative initiative on Making A...
On May 2, at the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the report on the Activity of the RA Prosecutor’s Office for 2018. The key speaker, the RA Prosecutor’s Office Artur Davtyan expressed readiness for constructive cooperation in different formats.The RA ...