Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 19-ին այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի Սբ. Կատարինե եկեղեցի, այնուհետեւ շրջայց կատարել հայկական կիրակնօրյա դպրոցում եւ ջերմ հանդիպում ունեցել համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Արարատ Մ...
ՀՀ Ազգային ժողովն ապրիլի 19-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, որից հետո շարունակել «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատար...
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 19-ին մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին: ԱՊՀ անդամ պետությունների պատվիրակությունները քննարկել եւ հաստատել են նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված մի շարք մոդելային օրենքների եւ օրենսգրքերի նախագծեր: Ա...

Делегация во главе с А.Мирзояном встретилась с представителями армянской диаспоры Санкт-Петербурга
19 апреля находящаяся в Санкт-Петербурга делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном посетила церковь Сурб Катаринэ (Св.Екатерины), затем ознакомилась с армянской воскресной школой и встретилась с представителями местной диаспоры.   А.Мирзоян представил общине принципы и ценности бар...
19 апреля НС продолжило работу очередных заседаний. Депутаты приняли обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты, после чего приступили к дебатам по законодательным пакетам проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О государственной пошлине”, “Об уведомлении о деятельности”, “Об иден...
Делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном на 49-й пленарной сессии МПА СНГ
19 апреля делегация во главе с Председателем НС А.Мирзояном приняла участие в работе 49-й пленарной сессии МПА СНГ.    Делегации государств-членов СНГ обсудили и утвердили проекты ряда включенных в повестку дня сессии модельных законов  и кодексов.Председатель Комиссии МПА СНГ по...