Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 19-ին այցելել է Սանկտ Պետերբուրգի Սբ. Կատարինե եկեղեցի, այնուհետեւ շրջայց կատարել հայկական կիրակնօրյա դպրոցում եւ ջերմ հանդիպում ունեցել համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Արարատ Մ...
ՀՀ Ազգային ժողովն ապրիլի 19-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունել են նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, որից հետո շարունակել «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Գործունեության իրականացման ծանուցման մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատար...
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 19-ին մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ 49-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին: ԱՊՀ անդամ պետությունների պատվիրակությունները քննարկել եւ հաստատել են նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված մի շարք մոդելային օրենքների եւ օրենսգրքերի նախագծեր: Ա...

Delegation Led by Ararat Mirzoyan Meets with Representatives of Armenian Community of Saint Petersburg
On April 19, the delegation led by the RA National Assembly Speaker Ararat Mirzoyan being on a working visit in Saint Petersburg visited Saint Catharine Armenian Church in Saint Petersburg, afterwards took a tour in the Armenian Sunday School and had a warm meeting with the representatives of t...
On April 19, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. The deputies by voting passed the bills debated on the previous day, after which continued the debate of the legislative package on Making Addendum to the RA Law on State Duty and on Making Addendum to the RA Law on No...
Delegation Led by NA Speaker Ararat Mirzoyan Takes Part in Works of IPA CIS 49th Plenary Session
On April 19, the delegation led by the NA Speaker Ararat Mirzoyan took part in the works of the IPA CIS 49th Plenary Session.The delegations of the CIS Members States debated and approved the draft laws of a number of model laws and codes included in the agenda of the session.The Chairman of the IPA...