ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մերի Գալստյանն ապրիլի 12-ին հանդիպել է Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի գլոբալիզացիայի եւ մարդու իրավունքների բաժնի ղեկավար Մադդալենա Նեգլիայի, Արեւելյան Եվրոպայի ե...
ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Տաթեւիկ Հայրապետյանը ելույթ է ունեցել «Քաղաքական առաջնորդների դերն ու պատասխանատվությունը ատելության խոսքի եւ անհանդուրժողականության դեմ պայքարում» զեկույցի շրջանակում: «Հարգելի տիկին նախագահ, գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, նախեւառաջ թույլ տվեք շնորհակալութ...
Վլադիմիր Վարդանյանի ելույթը ԵԽԽՎ նիստում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը ելույթ է ունեցել «Քաղաքական առաջնորդների դերն ու պատասխանատվությունը ատելության խոսքի եւ անհանդուրժողականության դեմ պայքարում» զեկույցի շրջանակներում՝ նշելով. «Հարգարժան տիկին Նախագահ, հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, ատելության վերբա...

12 апреля член Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы М.Галстян встретилась с руководителем отдела глобализации и прав человека Международной федерации по правам человека М.Неглиа, ответственным по странам Восточн...
В своем выступлении на заседании ПАСЕ  член делегации НС РА в ПАСЕ Т.Айрапетян в рамках доклада “Роль и ответственность политических лидеров в борьбе против разжигания ненависти и нетерпимости” сказала:“Уважаемые г-жа Председатель, коллеги, дамы и господа, хотела бы обратиться со своим словом н...
В своем выступлении на заседании ПАСЕ  член делегации НС РА в ПАСЕ В.Варданян в рамках доклада “Роль и ответственность политических лидеров в борьбе против разжигания ненависти и нетерпимости” сказал:“Уважаемая г-жа Председатель, уважаемые коллеги, дамы и господа,вербальное проявление ненависти...