ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Մերի Գալստյանն ապրիլի 12-ին հանդիպել է Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի գլոբալիզացիայի եւ մարդու իրավունքների բաժնի ղեկավար Մադդալենա Նեգլիայի, Արեւելյան Եվրոպայի ե...
ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության անդամ Տաթեւիկ Հայրապետյանը ելույթ է ունեցել «Քաղաքական առաջնորդների դերն ու պատասխանատվությունը ատելության խոսքի եւ անհանդուրժողականության դեմ պայքարում» զեկույցի շրջանակում: «Հարգելի տիկին նախագահ, գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, նախեւառաջ թույլ տվեք շնորհակալութ...
Վլադիմիր Վարդանյանի ելույթը ԵԽԽՎ նիստում
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը ելույթ է ունեցել «Քաղաքական առաջնորդների դերն ու պատասխանատվությունը ատելության խոսքի եւ անհանդուրժողականության դեմ պայքարում» զեկույցի շրջանակներում՝ նշելով. «Հարգարժան տիկին Նախագահ, հարգելի գործընկերներ, տիկնայք եւ պարոնայք, ատելության վերբա...

On April 12, the Member of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Agriculture and Environment Mary Galstyan met with the Head of Globalisation and Human Rights Desk at International Federation for Human Rights Maddalena Neglia, the Head of the Eastern Europe desk Ilya Nuzov, the...
The member of the Armenian Delegation to PACE Tatevik Hayrapetyan delivered a speech within the framework of the report The Political Leaders’ Role and Responsibility To Combat Hate Speech and Intolerance. “Dear Madam President, Dear Colleagues, Ladies and Gentlemen, First of all, let me thank the r...
Vladimir Vardanyan\\\'s Speech at PACE Session
The member of the Armenian Delegation to PACE Vladimir Vardanyan delivered a speech within the framework of the report The Political Leaders’ Role and Responsibility To Combat Hate Speech and Intolerance, noting:“Honourable Madame President, Dear Colleagues, Ladies and Gentlemen,The verbal expressio...