ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի ղեկավարած  պատվիրակությունը, որը մարտի 18-21-ը պաշտոնական այցով գտնվում է Գերմանիայում, մարտի 20-ի առավոտյան հանդիպում է ունեցել Միջազգային քաղաքականության եւ անվտանգության (SWP) ինստիտուտի կառավարիչ-տնօրեն, պրոֆեսոր, դոկտոր Ֆոլքեր Փերթեսի  ու Արեւելյան Եվրոպա եւ Եվրասիա գիտահետազոտական խումբը ներկայացնող փորձագետների հետ:
Այս գիտահետազոտական կենտրոնը հանդիսանում է Գերմանիայի անկախ հետազոտական ինստիտուտ, որը խորհրդատվություն է տրամադրում Բունդեսթագին եւ Գերմանիայի դաշնային կառավարությանը` արտաքին ու անվտանգության քաղաքականության վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ նախագահը ներկայացրել է Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական փոփոխությունները, արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո արձանագրված  զարգացումներն ու ուրվագծվող առաջնահերթությունները:
Հանդիպման ընթացքում ԱԺ պատվիրակության անդամները եւ փորձագետները քննարկել են ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը, տնտեսական բարեփոխումներին, տարածաշրջանային անվտանգությանը, վիզաների ազատականացմանը վերաբերող հարցեր:

Visit of Delegation Led by NA President Ararat Mirzoyan to Germany Continue
The delegation led by the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan being on March 18-21 on an official visit in Germany, in the morning of March 20 had a meeting with the Director of the German Institute for International and Security Affairs (SWP) Professor Doctor Volker Perthes and the experts representing the Eastern Europe and Eurasia Research Group.
This Research Centre is an independent Research Institute of Germany, which provides consultancy to the Bundestag and the Federal Government of Germany on foreign and security policy.
In the course of the meeting the NA President presented the political changes happened in Armenia and the outlining priorities.
During the meeting the members and the experts of the NA delegation discussed issues on the RA foreign policy, economic reforms, regional security and liberalisation of visas.