ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին:
Ալեն Սիմոնյանը երկու երկրների միջպետական հարաբերությունների համատեքստում ընդգծել է հայ-ռուսական խորհրդարանական փոխգործակցության դերը՝ հավաստիացնելով, որ ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովն իր համանախագահությամբ կշարունակի արդյունավետ աշխատանքը:
Բարեկամ ժողովուրդների հարաբերությունների առավել խորացման հարցում ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է դեսպանի գործուն մասնակցությունն ու աջակցությունը՝ համագործակցելու պատրաստակամություն հայտնելով:
Ալեն Սիմոնյանն իր մտահոգությունն է հայտնել ռուսաստանցի որոշ գործընկերների՝ փետրվարի 26-ին Բաքվում կազմակերպված հակահայկական միջոցառման մասնակցության առնչությամբ:
Ռուս-հայկական քաղաքական օրակարգի առաջմղման գործում կողմերն ընդգծել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների առկա մակարդակի կարեւորությունը եւ առաջիկայում հանդիպումներն ու քննարկումները հաճախակի դարձնելու պայմանավորվածություն ձեռք բերել:
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերն ընդգծել են երկու ժողովուրդների միջեւ բազմադարյա կապերը, բարեկամական հար...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Լենա Նազարյանը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունների զարգացումը, խոսել միջխորհրդարանական հարթակներո...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 6-ին խորհրդարան են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: Այնուհետեւ նրանց հետ հանդիպել եւ բաց դաս է անցկացրել ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինք...
ՀՀ Ազգային ժողովը մարտի 6-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քննարկելով  «ՀՀ Ազգային ժողովի 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ի  արտահերթ ընտրությունների մասին» Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ հաղորդումը: Պատգամավորներ Համազասպ Դանիելյանն ու Վահագն Հովակիմյանն...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամմադ Իսա Ալ Զաաբիին: Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Մուհամմադ Իսա Ալ Զաաբիին Հայաստանում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ` համոզմու...

6 марта вице-спикер НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА С.Копыркина.
Собеседники обратились к текущей повестке армяно-российских союзнических отношений.
В русле межгосударственных отношений двух стран А.Симонян подчеркнул роль армяно-российского парламентского взаимодействия, заверив, что Межпарламентская комиссия по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ под его сопредседательством продолжит продуктивную работу.
Вице-спикер НС подчеркнул весомое участие и содействие посла в наибольшем углублении отношений двух дружественных народов, выразив готовность к сотрудничеству.
А.Симонян высказал свою озабоченность участием некоторых российских коллег в организованном 26 февраля в Баку антиармянском мероприятии.
В продвижении российско-армянской политической повестки стороны подчеркнули важность существующего уровня межпарламентских отношений и достигли договоренности впредь чаще встречаться для обсуждения назревших вопросов.
6 марта вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в Армении  С.Копыркина.В ходе беседы обсуждены  вопросы армяно-российского сотрудничества. Стороны подчеркнули многовековые связи между двумя народами, важность углубления и расширения дружественных отношений. ...
6 марта вице-спикер НС Л.Назарян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА С.Копыркина. Приветствуя посла в парламенте, Л.Назарян подчеркнула важность развития армяно-российских дружественных и союзнических отношений, коснулась углубления взаимодействия на международных пл...
6 марта в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя образовательного комплекса “Мхитар Себастаци”.   Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания. Затем с ними встретился и провел открытый урок председатель Постоянной ко...
6 марта НС, продолжая работу очередных заседаний, приступило к обсуждению Сообщения о деятельности ЦИК “О внеочередных выборах НС РА 9 декабря 2018 г.”. Председатель НС А.Мирзоян, выступивший вне очереди, подчеркнул, что свободные, справедливые, легитимные и демократические выборы – основа и условия...
6 марта Председатель НС А.Мирзоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) в РА Мухаммада Иса аль-Зааби. А.Мирзоян поздравил посла с назначением, выразив уверенность, что дипломат за время пребывания на посту наилучшим образом использует свои пр...