ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերն ընդգծել են երկու ժողովուրդների միջեւ բազմադարյա կապերը, բարեկամական հար...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Ողջունելով դեսպանին խորհրդարանում՝ Լենա Նազարյանը կարեւորել է հայ-ռուսական բարեկամական ու դաշնակցային հարաբերությունների զարգացումը, խոսել միջխորհրդարանական հարթակներո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների ընթացիկ օրակարգին: Ալեն Սիմոնյանը երկու երկրների միջպետական հարաբերությունների համատեքստում ընդգծել...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 6-ին խորհրդարան են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքին: Այնուհետեւ նրանց հետ հանդիպել եւ բաց դաս է անցկացրել ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինք...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը մարտի 6-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամմադ Իսա Ալ Զաաբիին: Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Մուհամմադ Իսա Ալ Զաաբիին Հայաստանում դեսպան նշանակվելու կապակցությամբ` համոզմու...

6 марта вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в Армении  С.Копыркина.В ходе беседы обсуждены  вопросы армяно-российского сотрудничества. Стороны подчеркнули многовековые связи между двумя народами, важность углубления и расширения дружественных отношений. ...
6 марта вице-спикер НС Л.Назарян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА С.Копыркина. Приветствуя посла в парламенте, Л.Назарян подчеркнула важность развития армяно-российских дружественных и союзнических отношений, коснулась углубления взаимодействия на международных пл...
6 марта вице-спикер НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в РА С.Копыркина. Собеседники обратились к текущей повестке армяно-российских союзнических отношений.В русле межгосударственных отношений двух стран А.Симонян подчеркнул роль армяно-российского парламентс...
6 марта в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя образовательного комплекса “Мхитар Себастаци”.   Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания. Затем с ними встретился и провел открытый урок председатель Постоянной ко...
6 марта Председатель НС А.Мирзоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Объединенных Арабских Эмиратов (ОАЭ) в РА Мухаммада Иса аль-Зааби. А.Мирзоян поздравил посла с назначением, выразив уверенность, что дипломат за время пребывания на посту наилучшим образом использует свои пр...