Փետրվարի 25-ին` ժամը 13:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Սոս Ավետիսյանի, Թագուհի Ղազարյանի եւ Գայանե Աբրահամյանի մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում մանրամասներ կներկայացվեն փետրվարի 15-17-ը Թբիլիսիում կայացած աշխատաժողովի վերաբերյալ: ...
Փետրվարի 22-ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի եւ Ֆրիդրիխ Նաուման հիմնադրամի Հարավային Կովկասի գրասենյակի ղեկավար Պիտեր Անդրեաս Բոխմանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել հերթական աշխատանքային հանդիպումը: Կողմերը մտքեր են փոխանակել երկկողմ համագործակցության զարգացման հեռանկար...
ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հրավերով փետրվարի 25-27-ն աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում կլինի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախ...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, խմբակցության քարտուղար Գեւորգ Գորգիսյանը, խմբակցության անդամներ Մանե Թանդիլյանը եւ Արկադի Խաչատրյանը փետրվարի 22-ին հանդիպել են Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Կողմերն անդրադարձել են հա...
Քննարկվել են տնտեսական ոլորտում կանանց ներուժի օգտագործմանը վերաբերող հարցեր
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են ԵԱՀԿ տնտեսական եւ բնապահպանական հարցերով համակարգող Թերեզա Ալբանոյի հետ: ԵԱՀԿ-ն նախատեսում է երկու տարի ժամկետով Հայաստանի մարզերում իրականացնել ծրագիր, որի նպատակն է աջակցել խոցելի վիճակում գտնվող ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են երկու պետությունների խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը, ...
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում կայացել է աշխատանքային քննարկում, որին մասնակցել է ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը: Նաիրա Զոհրաբյանը կարեւորել է իր գլխավորած հանձնաժողովի սերտ համագործակցությունն ինչպես ՄԻ պաշտպանի, այնպես...
«Մելքոնյան համաշխարհային նախաձեռնության» հրավերով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը փետրվարի 21-ին հանդիպել է Լաս Վեգասի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա են եղել Լաս Վ...
Հայաստանի խորհրդարանի ղեկավար Արարատ Միրզոյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային (նստավայրը` Թբիլիսի): Ողջունելով դեպանին՝ Ազգային ժողովի նախագահն ընդգծել է նրա գործուն դերակատարությունը երկու երկրների հարաբերությունների զարգացմ...

On February 22, the regular working meeting between the Head of the NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan and the Head of the Office Friedrich Naumann Foundation for Freedom South Caucasus Peter-Andreas Bochmann was held. The sides exchanged thoughts on the perspectives of the bilateral cooperati...
At the invitation of the Speaker of the Federation Council of the RF Federal Assembly Valentina Matviyenko on February 25-27 the delegation led by the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan will be in Moscow, the capital of the Russian Federation on a working visit.The RA Deputy Speaker...
Members of NA Bright Armenia Faction Meet with RF Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to RA Sergey Kopirkin
On February 22, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan, the Secretary of the Faction Gevorg Gorgisyan, the members of the Faction Mane Tandilyan and Arkady Khachatryan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Armenia Sergey Kopirkin....
Issues on Use of Women’s Potential in Economic Sphere Discussed
On February 22, the members of the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs met with Teresa Albano, Coordinator of the OSCE Economic and Environmental Activities. The OSCE designs to implement a programme in the marzes (regions) of Armenia on two-year term, and its goal is to suppo...
Ruben Rubinyan: Armenia Builds Its Relations with Partner States Based on Principle of Mutuality
On February 22, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to Armenia Johannes Douma.During the meeting the sides highlighted the development of the two states’ parliamentar...
On February 22, a working discussion took place in the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs. Naira Zohrabyan highlighted the close cooperation of the Committee led by her with the Human Rights Defender, as well as the Ministry of Justice, noting that in the near ...
Mkhitar Hayrapetyan Meets with Representatives of Las Vegas Armenian Community
On February 21, the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Mkhitar Hayrapetyan being in the U.S. at the invitation of Melkonian Global Overture met with the representatives of Las Vegas Armenian community. The RA Honorary Consul Adroushan...
Ararat Mirzoyan Receives Ambassador of the Netherlands Johannes Douma
On February 22, the Head of the Armenian Parliament Ararat Mirzoyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Johannes Douma (residence in Tbilisi).Welcoming the Ambassador the President of the National Assembly underlined ...