11.02.2019, ժամը 12:00, 414 սենյակ,
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության ղեկավար Քլեր Մեյթրոյին, հաղորդակցման եւ կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունուն եւ իրավական խորհրդատու Իռեն Ալոյանին: Վլադիմիր Վարդանյա...
11.02.2019 ՀՀ ԱԺ պատգամավորները Մոսկվայում մասնակցել են քննարկումների
ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անուշ Բեղլոյանը, Սերգեյ Բագրատյանը, Արկադի Խաչատրյանը, Միքայել Զոլյանը եւ Ալեքսեյ Սանդիկովը փետրվարի 11-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում ներկայացրել են մանրամասներ փետրվարի 6-ին Մոսկվայում տեղի ունեցած Միջազգային հարաբերությունների ռուսաստանյան խորհրդի եւ «Դիալոգ» հասարակական կազմա...
11.02.2019 ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները նիստեր են գումարել
Փետրվարի 11-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի օրակարգում ընդգրկված էր երկու հարց: Հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը տեղեկացրել է, որ հանձնաժողովի նախագահ...
11.02.2019 Միքայել Մելքումյանը հյուրընկալել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Դեսպանը շնորհավորել է Միքայել Մելքումյանին նորաստեղծ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցու...
11.02.2019 Միքայել Մելքումյանն ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանին
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաեւին: Շնորհավորելով Միքայել Մելքումյանին նորաստեղծ հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կ...
11.02.2019 Տեղի կունենա մամուլի ասուլիս
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 13:00-ին, ԱԺ 334 սրահում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս, որի ընթացքում խորհրդարանական պատվիրակության անդամները մանրամասներ կներկայացնեն Մոսկվայում տեղի ունեցած Միջազգային հարաբերությունների ռուսաստանյան խորհրդի եւ «Դիալոգ» հասարակական կազմակերպության կողմից կազմակերպված «Ռուս...
11.02.2019 Ի գիտություն ՀՀ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողների
ՀՀ Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման նստաշրջանի աշխատանքները լուսաբանելու համար խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողներն իրենց հավատարմագրերը կարող են ստանալ Ազգային ժողովի ընդունարանում (Բաղրամյան մուտք) փետրվարի 12-ին՝ ժամը 09:30-12:00: Տեղեկացնենք նաեւ, որ փետրվարի 8-ից գործում են նոր հավատարմագր...

On February 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Vladimir Vardanyan received the Head of the delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Claire Meytraud, the Head of Communication and Prevention Programmes Zara Amatuni and the Legal Adviser I...
On February 11, at the press conference the RA NA deputies Anush Begloian, Sergey Bagratyan, Arkady Khachatryan, Mikayel Zolyan and Aleksey Sandikov presented details about the discussion on Russia and Armenia in the political conditions initiated by the Russian International Affairs Council and Dia...
On February 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Andranik Kocharyan and the member of the Committee Kristine Poghosyan met with the members of the OSCE delegation and the Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF).Welcoming the guests Andranik Ko...
On February 11, the RA NA Standing Committees convened sittings.Two items were included in the agenda of the sitting of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment. The Committee Chair Varazdat Karapetyan informed that a decision was...
On February 11, working discussion was held at the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, where the RA Human Rights Defender Arman Tatoyan took part.Before turning to the discussion the Committee Chair Naira Zohrabyan voiced the citizens’ alarms related to the ref...
On February 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russia to Armenia Sergey Kopirkin.The Ambassador congratulated Mikayel Melkumyan on being elected in the post of the Ch...
On February 11, the Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial and Eurasian Integration Mikayel Melkumyan met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to Armenia Timur Urazayev.Congratulating Mikayel Melkumyan on being elected in the post of the C...
“Under Part 8 of Article 33 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia ‘the Rules of Procedure of the National Assembly’ the regular sitting of the first session of the National Assembly will be held on February 12, at 10:00 to debate the programme of the Government,” the statement by the ...