Նոյեմբերի 12-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ նոյեմբերի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմանվել է նաեւ նոյեմբերի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը եւ տեւողությունը:
Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացում կատարելու մասին նախագծում ընդգրկվել է 10, նոյեմբերի 13-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում՝ 11 հարց:
Լրացում է կատարվել «Միջխորհրդարանական հանձնաժողովներում Ազգային ժողովի պատվիրակությունների կազմերը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ:

12 ноября состоялось заседание Совета НС РА, которое вел Председатель НС Ара Баблоян.
Обсуждены и утверждены проекты повесток дня четвертой сессии НС шестого созыва и созываемых 13 ноября очередных заседаний. По решению Совета установлен также  регламент обсуждения повесточных вопросов созываемых 13 ноября очередных заседаний.
В проект о внесении дополнения в повестку дня четвертой сессии НС шестого созыва включено 10 вопросов, в  проект повестки дня созываемых 13 ноября очередных заседаний – 11.
Внесено дополнение в решение Совета НС “Об утверждении составов делегаций НС в межпарламентских комиссиях”.