ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 29-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ`  հետեւյալ օրակարգով:
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
ՀՀ գազի եւ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման եւ բաշխման համակարգերի գործունեությունը, գազի եւ էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների հիմնավորվածությունը քննության առարկա դարձնելու նպատակով ստեղծված ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

По распоряжению Председателя НС Ара Баблояна, согласно  ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона РА “Регламент Национального Собрания”, по инициативе депутатов НС 29 октября, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание парламента – по   повестке инициатора.
26 октября состоялось очередное заседание парламентской Следственной комиссии по изучению деятельности систем снабжения и распределения газа и электроэнергии, обоснованности действующих тарифов на газ и электроэнергию. По повестке заседания выступил вице-спикер НС, председатель комиссии М.Мелкумян. ...
26 октября состоялось заседание  Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством  Г.Костаняна. Обсужден в первом чтении законодательный пакет о внесении поправок в законы РА “О референдуме”, “Об обороне”, Избирательный кодекс РА и Код...