Հոկտեմբերի 5-ին Բիշքեկում աշխատանքն է շարունակել ԵԱՀԿ ԽՎ աշնանային նստաշրջանը: Տեղի է ունեցել մշտական կոմիտեի նիստ, որի ընթացքում վեհաժողովի նախագահ Գեորգի Ծերեթելին տեղեկատվություն է ներկայացրել իր գործունեության մասին, անդրադարձել նաեւ ՀՀ կատարած այցելությանը՝ նշելով այցի ընթացքում քննարկված բազմա...
Արա Բաբլոյանը կմասնակցի ՖՄԿ 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում անցկացվող միջոցառումների
Հոկտեմբերի 7-ից 12-ը Երեւանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի անունից հոկտեմբերի 9-ին կտրվի պաշտոնական ընթրիք Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության եւ գագաթաժողովին մասնակից պետությունների պատվ...
Արա Բաբլոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
«Սիրելի ուսուցիչներ, հոկտեմբերի 5-ը Հայաստանի պետական տոնացույցում խորհրդանշում է այն բացառիկ հարգանքը, որը հայ ժողովուրդը միշտ ունեցել է դպրոցի եւ ուսուցչի հանդեպ: Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ, խոնարհվում տարիների ձեր անդուլ աշխատանքի եւ մեծ վաստակի առջեւ ու մաղ...

В Бишкеке завершилась осенняя сессия ПА ОБСЕ
5 октября в Бишкеке продолжила работу осенняя сессия ПА ОБСЕ.   По повестке сессии обстоятельно выступили председатель ПА Георгий Церетели, руководитель армянской делегации в Ассамблее Эрмине Нагдалян и делегаты других стран, в частности Азербайджана.Председатель ПА Георгий Церетели предст...
Ара Баблоян примет участие в мероприятиях 17-го Саммита МОФ
9 октября от имени Председателя НС Ара Баблояна  в рамках мероприятий 17-го Саммита Международной организации Франкофонии (МОФ) будет дан официальный ужин для делегации Парламентской Ассамблеи Франкофонии (ПАФ) и парламентариев, включенных в делегации государств-участников Саммита. 11 октября П...
Поздравление Ара Баблояна к Дню учителя
“Дорогие учителя, 5 октября в государственном календаре Армении символизирует исключительное уважение, всегда питаемое армянским народом к школе и учителю. Сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником – Днем учителя, преклоняюсь перед вашей  неустанной работой и большим вкладом, желаю ...