Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավար եւ Եվրոպայում փախստականների եւ միգրանտների ճգնաժամի արձագանքման հարցերով հատուկ համակարգող Աֆշան Խանին ու ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային:
Արա Բաբլոյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, կարեւորել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի դերը Հայաստանում երեխաների իրավունքների պաշտպանության ու խնդիրների լուծման հարցում:
Խորհրդարանի ղեկավարը վստահեցրել է, որ երեխաների իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող ցավոտ հարցերը մշտապես գտնվում են իր ուշադրության կենտրոնում եւ ինքը հետամուտ է դրանց լուծման հարցում:
Խոսելով հաշմանդամություն ունեցող եւ բռնության ենթարկված երեխաների խնդիրներից՝ Ազգային ժողովի նախագահը կարեւորել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի հետ իրականացվող ծրագրերի շարունակականությունը:
Աֆշան Խանը բարձր է գնահատել Արա Բաբլոյանի դերակատարությունն ու ներդրումը երեխաների իրավունքների պաշտպանության եւ մի շարք առողջապահական ծրագրեր կյանքի կոչելու հարցում: Նա, կարեւորելով համագործակցության շրջանակի ընդլայնումը, համազմունք է հայտնել, որ համատեղ ծրագրերի իրականացումը կնպաստի առողջապահության ու կրթության ոլորտի խնդիրների լուծմանը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են առողջապահական երկարատեւ ծրագրեր իրականացնելու հեռանկարներին, ներառական կրթության ապահովմանն ու երեխաների իրավունքների պաշտպանության ոլորտի մի շարք խնդիրների լուծմանն ուղղված նախաձեռնությունների իրականացմանն առնչվող հարցեր: Այս համատեքստում տիկին Խանն ընդգծել է, որ ակնկալում է Արա Բաբլոյանի աջակցությունը:
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի եւ Արեւելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Եվրոպական պատվիրակության գրաս...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է ԱՀԱԸ հիմնադրման 100-ամյակի առթիվ եւ կարեւորել հայրենիքում ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 28-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ստեփանակերտ: Նախատեսվում են հանդիպումներ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Գերմանական Մարշալ (ԳՄՀ) եւ Հայաստանում վերջինիս գործընկեր Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամների (ԵՀՀ) կողմից կազմակերպված այցի շրջանակում Հայաստանում գտնվող պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱՄՆ եւ ...

On September 27, the President of the RA National Assembly received Afshan Khan, UN Children’s Fund (UNICEF) Regional Director for Europe and Central Asia and Special Coordinator for Refugee and Migrant Response in Europe and Tanya Radocha, UNICEF Representative in Armenia.
Welcoming the guests in the parliament, Ara Babloyan highlighted the role of the UNICEF in the protection of children’s rights in Armenia and the solution of the problems.
The Head of the parliament has assured that the painful issues related to the protection of children’s rights are always at the centre of his attention and he is consistent in their solution.
Talking about the problems of the children with disabilities and those being abused, the President of the National Assembly highlighted the continuity of the program being implemented with UNICEF.
Afshan Khan highly assessed Ara Babloyan’s role and contribution to the protection of children’s rights and implementing a number of health programs. Emphasizing the expansion of the cooperation format, he expressed conviction that the implementation of the joint programs would promote the solution of the problems of health care and education.
In the course of the meeting the interlocutors discussed the perspectives of implementing health care long term programs, issues regarding the implementation of the initiatives directed to the solution of a number of problems for the provision of the inclusive education and protection of children’s rights. In this context Mrs Khan has underlined that she expects Ara Babloyan’s support.
On September 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan met with Vassilis Maragos, Head of Unit dealing with Armenia, Azerbaijan, Belarus and Eastern Partnership Countries of the European Commission. The Head of the Political, Press and Information Section Ekat...
On September 27, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the delegation of the Executive Director of the Armenian Missionary Association of America (AMAA) headed by Zaven Khanjian.Welcoming the guests, Ara Babloyan congratulated them on the establishment of the AMAA...
On September 27, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Vice President of Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company Malika Ghendouri. The Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economi...
On September 28, the RA NA Speaker Ara Babloyan will leave for Stepanakert on a two-day working visit.Meetings are scheduled with the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan and the Speaker of the National Assembly of Artsakh Republic Ashot Ghulyan. ...
On September 27, the RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhaniisyan received the delegation being in Armenia within the scope of the visit organized by the German Marshall Fund (GMF) of the United States and the latter’s colleague in Armenia - Eurasia Partnership Foundation (EPF), which is comprised of th...