ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով օգոստոսի 22-24-ը կլինի Պրահայում: Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տաճատ Վարդապետյանը, Արմեն Ռուստամյանը եւ Հրաչյա Հակոբյանը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի, Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռադեկ Վոնդրաչեկի, Չեխիայի վարչապետ Անդրեյ Բաբիշի, Չեխիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամության խմբի անդամների հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանն օգոստոսի 21-ին ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկասս Գասսերին: Արա Բաբլոյանը, բարձր գնահատելով դեսպանի առաքելությունը Հայաստանում, ընդգծել է, որ երկու երկրների միջեւ առկա են դինամիկ զարգացող հարաբերություններ ոչ մի...

On August 22-24, the delegation led by the RA NA President Ara Babloyan will be in Prague on an official visit. The RA NA deputies Tatshat Vardapetyan, Armen Rustamyan and Hrachya Hakobyan are in the delegation led by the RA NA President Ara Babloyan.
During the visit meetings are designed with the President of the Senate of the Parliament of the Czech Republic Milan Štěch, the President of the Chamber of Deputies Radek Vondráček, the Prime Minister of the Czech Republic Andrej Babiš and the members of the Czech Republic-Armenia Inter-Parliamentary Friendship Group.
Ara Babloyan Receives Ambassador of Swiss Confederation to Armenia
On August 21, the RA National Assembly President Ara Babloyan receives the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Armenia Lukas Gasser. Highly assessing the Ambassador’s mission in Armenia, Ara Babloyan has underlined that there are dynamically developing relation...