Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը Վճռաբեկ դատարանի նախագահի թեկնածուի առաջադրման եւ ընտրության անցկացման մասին
«Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 5-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 142-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի նախագահի թափուր տեղի համար առաջադրել է Երվանդ Հենրիկի Խունդկարյանի թեկնածությունը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 142-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Վճռաբեկ դատարանի նախագահի ընտրության հարցը կքննարկվի սեպտեմբերի 10-ին գումարվող Ազգային ժողովի հերթական նիստերի երկրորդ նիստում»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարության մեջ:
13.08.2018
ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել «Անկախ Հայաստանի առաջին խորհրդարանները» տեղեկագրի շնորհանդեսը
Oգոստոսի 13-ին ՀՀ ԱԺ այգում տեղի է ունեցել «Գերագույն խորհուրդ պատգամավորական ակումբ»-ի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից պատրաստված «Անկախ Հայաստանի առաջին խորհրդարանները» տեղեկագրի շնորհանդեսը, որին ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Էդուարդ Շարմազանովը, Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԳԽ եւ ՀՀ ԱԺ գու...

Ara Babloyan’s Statement on Nomination of Chairman’s Candidate of Court of Cassation and Holding of Election
Under Part 5 of Article 166 of the Constitution of the Republic of Armenia and the Part 2 of Article 142 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia the Rules of Procedure of the National Assembly , the Supreme Judicial Council nominated Yervand Khundkaryan’s candidacy for the vacant seat of the Chairman of the Court of Cassation.
Under Part 4 of Article 142 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia the Rules of Procedure of the National Assembly , I announce that the item of the election of the Chairman of the Court of Cassation will be debated at the second sitting of the regular sittings of the National Assembly to be convened on September 10,” the RA NA Speaker Ara Babloyan’s statement reads.