ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանն ընդունել է Ինդոնեզիայի Խորհրդատվական ժողովի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը հուլիսի 30-ին ընդունել է Ինդոնեզիայի Հանրապետության Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահ Մահյուդինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Հայաստան-Ինդոնեզիա միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Միքայել Մելքումյանն ընդգծել է պատգամավորական բարեկամական խմբերի աշխատանքի կարեւորությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահը հույս է հայտնել, որ խմբերն ակտիվորեն կհամագործակցեն` իրականացնելով երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող փոխշահավետ ծրագրեր:
Պատվիրակության ղեկավարը հայաստանյան կողմին հրավիրել է մասնակցելու 2018 թվականի սեպտեմբերի 12-13-ը Բալիում կայանալիք խորհրդարանական համաժողովին:
Միքայել Մելքումյանը ներկայացրել է ՀՀ խորհրդարանի կառուցվածքն ու գործունեությունը, անդրադարձել երկրում իրականացվող բարեփոխումներին:
Քննարկվել են նաեւ երկու երկրների միջեւ տնտեսական կապերին, ապրանքաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորություններին եւ ուղիներին, զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային հարցերի, մասնավորապես` Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը` երկուստեք ընդգծելով միայն խաղաղ ճանապարհով  լուծում գտնելու կարեւորությունը:
Երեւանում գտնվող Ինդոնեզիայի Հանրապետության Խորհրդատվական ժողովի փոխնախագահ Մահյուդինի գլխավորած պատվիրակության անդամները հուլիսի 28-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Քննարկվել են համայնքների համաչափ զարգացման հնարավորությունները
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) նախաձեռնությամբ հուլիսի 30-ին տեղի է ունեցել «Համայնքներում առկա խնդիրները, տարածքային համաչափ զարգացման հնարավորությունները ՀՀ-ում» թեմայով քննարկում: Ներկա էին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, ՀՀ կառավարության եւ ՀԳՀՄ ներկայացուցի...
Պատասխան այցով 2018 թվականի հուլիսի 31-ից օգոստոսի 5-ը ներառյալ Պետրոզավոդսկ (Ռուսաստանի Դաշնության Կարելիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վարդեւան Գրիգորյանը: ...
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հուլիսի 30-ին հանդիպել է Սպառողների ազգային ասոցիացիայի նախագահ Մելիտա Հակոբյանի եւ ասոցիացիայի ներկայացուցիչների հետ: Ասոցիացիայի անդամները ներկայացրել են «Առանց ծխախոտի Հայաստան» ծրագիրը, որտեղ թիրախային խումբ որպես պա...

RA NA Vice President Mikayel Melkumyan Receives Delegation of Vice Chairman of the People’s Consultative Assembly of Indonesia
On July 30, the RA NA Vice President Mikayel Melkumyan received the delegation headed by the Vi9ce Chairman of the People’s Consultative Assembly of the Republic of Indonesia Mahyudin.
Welcoming the members of the delegation, the Head of Armenia-Indonesia Inter-Parliamentary Friendship Group Mikayel Melkumyan underlined the importance of the Parliamentary Friendship Groups’ work.
Thanking for the reception, the Vice Chairman of the People’s Consultative Assembly expressed hope that the Groups would actively cooperate implementing mutually beneficial programmes of bilateral interest.
The Head of the delegation invited the Armenian side to take part in the Parliamentary Forum to be held in Bali on 12-13 September 2018.
Mikayel Melkumyan presented the structure and the activities of the RA Parliament and touched upon the reforms being implemented in the country.
Issues regarding the economic ties, the possibilities and ways of the increase of the trade turnover volumes between the two countries were also discussed. The interlocutors talked about the regional issues, particularly the Nagorno Karabakh conflict, both sides stressing the importance of finding a solution through peaceful means.
On July 28, the members of the delegation headed by the Vice Chairman of the People’s Consultative Assembly of the Republic of Indonesia Mahyudin being in Yerevan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. The guests laid flowers at the monument eternalizing the memory of the Armenian Genocide victims and honoured by bowing the memory of Holy Martyrs.
Opportunities of Equal Development of Communities Discussed
On July 30, on the initiative of the RA National Assembly and the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA) a discussion themed ‘Problems Existing in the Communities and the Opportunities of Territorial Equal Development in the RA’ was held.Representatives of the NA Standing Committees, the RA...
On July 30, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with the President of the National Association of Consumers Melita Hakobyan and the representatives of the Association.The members of the Association presented the program ‘Armenia without Tobacco’ the ...