Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:
Արմեն Աշոտյանը հորդորել է գերմանացի գործընկերոջը հետամուտ լինել Rheinmetall ընկերության եւ Ադրբեջանի միջեւ ռազմական համագործակցության ուսումնասիրությանը
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հուլիսի 12-ին ընդունել է Գերմանիայի Բունդեսթագի անդամ Նիկոլաս Լյոբելին եւ Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության փոխդեսպան Քլաուս Վենդելբերգերին: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Արմեն Աշոտյանն անդրադարձել ...
Էդուարդ Շարմազանովը Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի եւ Սեյմի նախագահների հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 12-ին Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի նախագահ Ստանիսլավ Կարչեւսկու եւ Սեյմի նախագահ Մարեկ Կուհչինսկու հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հայ-լեհական խորհրդարանական համագործակցությունը, փոխայցերի աշխուժացումը: Էդուարդ Շարմազանովի գ...
Խորհրդարանն ավարտել է ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը
ՀՀ Ազգային ժողովը հուլիսի 12-ին շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ քննարկել եւ ընդունել է նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ ընդունված օրինագծերը: ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արթուր Հովհաննիսյանը քննարկման է ներկայացրել «Մի շարք վարչական իրավախախտ...
Հուլիսի 12-ին նիստ է հրավիրել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը: Ռուստամ Մախմուդյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցումով քննարկվել է «Մի շարք վարչական իրավախախտումների համար կիրառված տուգանքների համաներման մասին» օրենքի նախագիծը: Առաջարկվում է մի...
«Հայ եւ լեհ ժողովուրդների բարեկամության հիմքը քրիստոնեական արժեքներն են». Էդուարդ Շարմազանովը պարգեւատրել է լեհ պատգամավորներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը hայ-լեհական կապերի ամրապնդման եւ Լեհաստանի հայ համայնքի 650-ամյակի կապակցությամբ հատուկ բանաձեւ ընդունելու գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Լեհաստանի Հանրապետության սենատոր Յան Ժարինին եւ Սեյմի պատգամավոր Թադեուշ Վոժնիակին հուլիսի 11-ին Վարշավայում հա...

А.Ашотян призвал немецкого коллегу к изучению военного сотрудничества между компанией Rheinmetall и Азербайджаном
12 июля председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял члена Бундестага Германии Николаса Лёбеля и вице-посла ФРГ в РА Клауса Вендельбергера.Приветствуя гостей в НС, А.Ашотян обратился к вопросам активизации взаимодействия между парламентами двух стран, подчеркнув важность реа...
Э.Шармазанов встретился в Варшаве с председателями Сената и Сейма Польши
12 июля вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Варшаве с председателем Сената Польши Станиславом Карчевским и председателем Сейма Мареком Кухциньским.  В ходе встречи стороны подчеркнули важность армяно-польского парламентского сотрудничества, оживления взаимных визитов.Возглавляемая Э.Шармаз...
12 июля Национальное Собрание продолжило работу внеочередной сессии. Парламент во втором чтении и полностью принял законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день в первом чтении. Депутаты рассмотрели проекты “Об амнистии штрафов, примененных за ряд административных правонарушений", “О системе осведо...
12 июля состоялось заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством Р.Махмудяна.По повестке заседания обсуждены во втором чтении проекты законов “Об амнистии штрафов, примененных за ряд административных правонарушений", “О системе осве...
Э.Шармазанов наградил польских депутатов: “Основа дружбы армянского и польского народов – христианские ценности”
11 июля вице-спикер НС Э.Шармазанов в Варшаве вручил сенатору Яну Жару и депутату Сейма Республики Польша Тадеушу Вожняку памятные медали Председателя НС РА – за весомый вклад в укрепление армяно-польских связей и принятие специальной резолюции к 650-летию армянской общины Польши.Э.Шармазанов подчер...