Հուլիսի 11-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 11-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ռոզարիա Պուգլիսիին եւ Բարեվարքության ամրապնդման ծրագրի ղեկավար Բենեդիկտ Բորելին: Ողջունելով հյուրերին՝ Կորյուն Նահապետյանը կարեւոր...
Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների երրորդ գագաթաժողովին, ինչպես նաեւ Լեհաստանի խորհրդարանի կազմավորման 550-ամյակին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու համար հուլիսի 11-14-ը ներառյալ Վարշավա (Լեհաստան) կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատ...
ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը հուլիսի 10-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է «Միացյալ առաջնորդների պալատ» երիտասարդական հասարակական կազմակերպության կողմից կազմակերպված քննարկման մասնակիցների հետ: Մայրաքաղաքի տարբեր բուհերի ուսանողների եւ հասարակական կազմակերպությունների ներկայա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 10-ին Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ հրավիրված արտահերթ նիստում քննության է առել «Զիվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» ՀՀ օրենքում նախատեսվող լրացումներն եւ փոփոխությունները: Կառավարությունը նպատակ ունի ...
Հուլիսի 10-ին ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը գումարել է չորրորդ նիստը, որին մասնակցել են նաեւ ՀՀ վարչապետին առընթեր գործող ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովի քարտուղար Դանիել Իոաննիսյանը եւ անդամ Աղասի Եսայանը: Քննարկվել ...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...

По распоряжению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА 11 июля, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.
10 июля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности принял руководителя NATO Liaison Office in the South Caucasus Розарию Пуглиси и руководителя NATO Integrity...
10 июля секретарь парламентской фракции “Царукян” В.Энфиаджян встретился с представителями молодежной общественной организации “Палата объединенных лидеров”. Приветствуя гостей, депутат подчеркнул важность конкурентоспособности молодежи, их вовлеченности в общественно-политические процессы. В.Энфиад...
10 июля Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством К.Нагапетяна на созванном внеочередном заседании обсудила предлагаемые дополнения и изменения в закон РА “О воинской службе и статусе военнослужащего”. Правительство намерено путем правового регулирования обобщит...
10 июля парламентская рабочая группа по реформам Избирательного кодекса (ИК) созвала четвертое заседание, в котором приняли участие секретарь действующей при премьер-министре РА комиссии по реформам избирательного законодательства Д.Иоаннисян и член комиссии А.Енокян.Обсуждены формат сотрудничества ...