«Փոփոխվող աշխարհ, համարժեք Հայաստան» թեմայով քննարկում Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի նախաձեռնությամբ հունիսի 11-ին տեղի է ունեցել Վերլուծական խորհրդի նիստ՝ «Փոփոխվող աշխարհ, համարժեք Հայաստան. քննարկում ՀՀ ազգային անվտանգության ռազմավարության համատեքստում» թեմայով:
Որպես հիմնական զեկուցող հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, ելույթներ են ունեցել Վերլուծական խորհրդի անդամները:
Քննարկվել են ՀՀ ազգային անվտանգության հայեցակարգի հիմնական ուղղությունները, անվտանգային միջավայրի հիմնական արդի մարտահրավերները, Հայաստանում տեղի ունեցող ներքին քաղաքական գործընթացների շաղկապվածությունն արտաքին քաղաքական գործընթացներին:
Նիստին ներկա են եղել նաեւ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, ՀՀ ԱԺ խորհրդի, ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամներ:

Discussion on the Theme ‘Changing World, Adequate Armenia’ in National Assembly
On June 11, on the initiative of the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan a sitting of the Analytical Council was held on the theme Changing World, Adequate Armenia: Discussion in the Context of the RA National Security Strategy .
The main speaker was the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan, the members of the Analytical Council also delivered speeches.
The main directions of the RA national security concept, the main modern challenges of the security environment, and the connection of the inner political processes happening in Armenia in the processes of foreign policy were discussed.
Representatives of the RA President’s Staff, members of the RA NA Council, as well as the RA NA Standing Committee on Foreign Relations also attended the sitting.