Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Ուրուգվայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Լուսիա Տոպոլանսկիի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 5-ին Մոսկվայում հանդիպել է Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Լուսիա Տոպոլանսկիի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները հիմնված են բազմամյա բարեկամության եւ փոխաջակցության վրա՝ հավելելով, որ պետք է մեկտեղել բոլոր ջանքերը համագործակցության շրջանակներն ընդլայնելու համար: Այս համատեքստում ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է պատգամավորական բարեկամական խմբերի ակտիվ ներգրավվածությունը, ինչպես նաեւ տարբեր ձեւաչափերով փոխայցելությունները միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ միջազգային հարթակներում սերտ համագործակցությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային հիմնախնդիրներին:

Ara Babloyan Meets with Vice President of Uruguay, President of Senate Lucia Topolansky
On June 5, the RA NA President Ara Babloyan met with the Vice President of the Eastern Republic of Uruguay, President of Senate Lucia Topolansky in Moscow.
The President of the RA National Assembly has noted that the relations between the two countries are based on the lasting friendship and mutual support, adding that we should combine all our efforts for expanding the frameworks of cooperation. In this context the Head of the RA Parliament highlighted the active involvement of the Parliamentary Friendship Groups, as well as the mutual visits in different formats for the development of inter-parliamentary relations.
The sides also touched upon the close cooperation on the international platforms and the regional problems.