Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Ուրուգվայի փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Լուսիա Տոպոլանսկիի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 5-ին Մոսկվայում հանդիպել է Ուրուգվայի Արեւելյան Հանրապետության փոխնախագահ, Սենատի նախագահ Լուսիա Տոպոլանսկիի հետ:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները հիմնված են բազմամյա բարեկամության եւ փոխաջակցության վրա՝ հավելելով, որ պետք է մեկտեղել բոլոր ջանքերը համագործակցության շրջանակներն ընդլայնելու համար: Այս համատեքստում ՀՀ խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է պատգամավորական բարեկամական խմբերի ակտիվ ներգրավվածությունը, ինչպես նաեւ տարբեր ձեւաչափերով փոխայցելությունները միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման գործում:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ միջազգային հարթակներում սերտ համագործակցությանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային հիմնախնդիրներին:

Встреча А.Баблояна с вице-президентом Уругвая, Председателем Сената Лусией Тополански
5 июня Председатель НС А.Баблоян встретился в Москве с вице-президентом Восточной Республики Уругвай, Председателем Сената Лусией Тополански.
Спикер НС отметил, что отношения двух стран опираются на многолетнюю дружбу и взаимопомощь, добавив, что следует объединить усилия для расширения рамок сотрудничества. В этом контексте глава парламента подчеркнул важность активного вовлечения депутатских групп дружбы, а также взаимных визитов в различных форматах – для развития межпарламентских отношений.
Стороны обратились также к тесному сотрудничеству на международных площадках, к региональным проблемам.