Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) միգրացիայի, փախստականների եւ տեղահանված անձանց հարցերի հանձնաժողովի եւ իրավահավասարության եւ խտրականության դեմ պայքարի հարցերի հանձնաժողովի նիստերին մասնակցելու համար 2018 թվականի հունիսի 3-6-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը:
Հունիսի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Ռուստամ Մախմուդյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվո...
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հաձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել քննարկում՝ հանձնաժողովի անդամների եւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի մասնակցությամբ: Մասնակցել են նաեւ ՀՀ նախագահի եւ ՀՀ վարչապետի խորհրդականները: Հանդիպման ընթացքու...
Արա Բաբլոյանը կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Պառլամենտարիզմի զարգացմանը նվիրված միջազգային համաժողովին մասնակցելու համար հունիսի 4-5-ը Մոսկվայում կգտնվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են նաեւ մի շարք հանդիպումներ: ...
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ: Սիրելի՛ փոքրիկներ, մաղթում եմ ձեզ խաղաղ երկինք, առողջություն, ընտանեկան ու պետական հոգատարությամբ շրջապատված անհոգ, երջանիկ մանկություն, լիարժեք կրթություն: Միշտ սիրե՛ք ազնիվն ու բարին, իսկ այն պաշտպանելու համար կարդացե՛...

On June 1, at the joint sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Rustam Makhmudyan and Gagik Minasyan the Annual Report on Execution of the RA State Budget for 2017 was debated, which ...
On June 1, a discussion was held with the participation of the members of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the RA Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan on the initiative of the Committee Chair.The advisers to the RA President and the RA Prime Minister also took part.In the course...
The delegation, comprised of the RA NA Deputy Speaker Mikayel Melkumyan led by the RA NA Speaker Ara Babloyan will be in Moscow on June 4-5 to take part in the International Forum dedicated to the Development of Parliamentarism.Within the framework of the visit a number of meetings are also des...
Congratulatory Message by RA NA President Ara Babloyan on International Day for Protection of Children
I cordially congratulate all of us on Day for Protection of Children. Dear little ones, I wish you peaceful sky, health, careless, happy childhood, surrounded with family and state care, and full education. Always like the kind and the good, and for protecting it read, learn, become clever and stron...