Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) միգրացիայի, փախստականների եւ տեղահանված անձանց հարցերի հանձնաժողովի եւ իրավահավասարության եւ խտրականության դեմ պայքարի հարցերի հանձնաժողովի նիստերին մասնակցելու համար 2018 թվականի հունիսի 3-6-ը ներառյալ Փարիզ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանը:
Հունիսի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Ռուստամ Մախմուդյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել է «ՀՀ 2017թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվո...
Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հաձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել քննարկում՝ հանձնաժողովի անդամների եւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի մասնակցությամբ: Մասնակցել են նաեւ ՀՀ նախագահի եւ ՀՀ վարչապետի խորհրդականները: Հանդիպման ընթացքու...
Արա Բաբլոյանը կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն
Պառլամենտարիզմի զարգացմանը նվիրված միջազգային համաժողովին մասնակցելու համար հունիսի 4-5-ը Մոսկվայում կգտնվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը: Այցի շրջանակում նախատեսվում են նաեւ մի շարք հանդիպումներ: ...
Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրվա առթիվ: Սիրելի՛ փոքրիկներ, մաղթում եմ ձեզ խաղաղ երկինք, առողջություն, ընտանեկան ու պետական հոգատարությամբ շրջապատված անհոգ, երջանիկ մանկություն, լիարժեք կրթություն: Միշտ սիրե՛ք ազնիվն ու բարին, իսկ այն պաշտպանելու համար կարդացե՛...

В постоянных комиссиях НС продолжены обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2017 г.”
На совместном заседании постоянных комиссий НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам  и  по государственно-правовым вопросам и защите прав человека продолжены обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2017 г.”  - по курируемым указанными комиссиями...
А.Ашотян: “Внешняя политика Армении должна исходить исключительно из национальных интересов страны”
1 июня по инициативе председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотяна прошли дебаты  с участием членов комиссии и министра иностранных дел РА З.Мнацаканяна. В заседании приняли участие также советники президента и премьер-министра страны.В ходе встречи обсужден широкий круг вопро...
А.Баблоян отбывает в Российскую Федерацию
4-5 июня для участия в Международном форуме развития парламентаризма в Москве будет находиться возглавляемая Председателем НС А.Баблояном делегация, в составе которой вице-спикер НС М.Мелкумян. В рамках визита намечается также ряд встреч....
Поздравление Председателя НС А.Баблояна к Дню защиты прав детей
“Сердечно поздравляю с  Днем защиты прав детей!  Дорогие малыши, желаю вам мирного неба, здоровья, беззаботного и счастливого детства под сенью семьи и государства, полноценного образования.Всегда любите истинное и доброе, а для их защиты читайте, учитесь, станьте умными и сильными, как ге...