ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը մայիսի 30-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին:
Ողջունելով դեսպանին` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ փաստել է, որ հայ-լեհական միջխորհրդարանական հարաբերություններն արդյունավետ զարգանում են, ինչում նշանակալի դերակատարում ունեն պատգամավորական բարեկամական խմբերը:
Պավել Չեպլակը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է խորհրդարանական բարեկամական խմբերի աշխատանքը, փոխայցերի ակտիվացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական եւ տնտեսական կապերին, երկու երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորություններին եւ ուղիներին վերաբերող հարցեր: Առաջարկվել է կազմակերպել հայ-լեհական գործարար-համաժողովներ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդեւան Գրիգորյանը:
ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Խոսրով Հարությունյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ մայիսի 30-ին քննարկվել է «ՀՀ 2017 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որը վերաբերում էր եկամուտների ձե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մայիսի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոյին: Շնորհավորելով  դեսպանին` Արա Բաբլոյանը  հույս  է հայտնել, որ նա  իր գործունեությամբ նոր լիցք  կհաղորդի հայ-իտալական բազմադարյա...
Արցախի ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ
Մեծարգո պարոն Բաբլոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության  խորհրդարանի մեր գործընկերներին մայիսյան հերոսամարտերի եւ Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ: Մեկ դար առաջ Սարդարապատ...

On May 31, the RA NA Vice President Mikayel Melkumyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the RA Pawel Cieplak.
Welcoming the Ambassador the RA NA Vice President has documented with satisfaction that the Armenian-Polish inter-parliamentary relations effectively develop, and the Parliamentary Friendship Groups have significant role in it.
Expressing gratitude for the reception Pawel Cieplak highlighted the work of the Parliamentary Friendship Groups and the activation of the mutual visits.
In the course of the meeting issues relating to the inter-parliamentary and economic relations, the possibilities and the ways of the increase of the goods turnover volumes between the two countries were discussed. It was proposed to organize Armenian-Polish Business Forums.
The Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Vardevan Grigoryan attended the meeting.
Debates of Annual Report on Execution of the RA State Budget for 2017 in RA NA Standing Committees Continue
At May 30 joint sitting of the RA National Assembly Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Khosrov Harutyunyan and Gagik Minasyan, the annual report on Execution of the RA State Budget for 2017 was debated, which related to the executive sh...
On May 30, the RA NA President Ara Babloyan received the newly elected Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Italy to Armenia Vincenzo del Monaco.Congratulating the Ambassador Ara Babloyan expressed hope that he would give new impetus with his activities to the relations of...
NA Speaker of Artsakh Congratulates on the Occasion of 100th Anniversary of Declaration of First Republic of Armenia
Distinguished Mr Babloyan,On behalf of the National Assembly of Artsakh Republic and personally me I warmly congratulate you and our colleagues of the parliament of the Republic of Armenia on the occasion of May heroic battles and the 100th anniversary of the declaration of the First Republic of Arm...