ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը մայիսի 30-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին:
Ողջունելով դեսպանին` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ փաստել է, որ հայ-լեհական միջխորհրդարանական հարաբերություններն արդյունավետ զարգանում են, ինչում նշանակալի դերակատարում ունեն պատգամավորական բարեկամական խմբերը:
Պավել Չեպլակը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է խորհրդարանական բարեկամական խմբերի աշխատանքը, փոխայցերի ակտիվացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական եւ տնտեսական կապերին, երկու երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորություններին եւ ուղիներին վերաբերող հարցեր: Առաջարկվել է կազմակերպել հայ-լեհական գործարար-համաժողովներ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդեւան Գրիգորյանը:
ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Խոսրով Հարությունյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ մայիսի 30-ին քննարկվել է «ՀՀ 2017 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը, որը վերաբերում էր եկամուտների ձե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը մայիսի 30-ին ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոյին: Շնորհավորելով  դեսպանին` Արա Բաբլոյանը  հույս  է հայտնել, որ նա  իր գործունեությամբ նոր լիցք  կհաղորդի հայ-իտալական բազմադարյա...
Արցախի ԱԺ նախագահը շնորհավորել է Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ
Մեծարգո պարոն Բաբլոյան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Հայաստանի Հանրապետության  խորհրդարանի մեր գործընկերներին մայիսյան հերոսամարտերի եւ Հայաստանի առաջին հանրապետության հռչակման 100-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ: Մեկ դար առաջ Սարդարապատ...

30 мая вице-спикер НС М.Мелкумян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Польша в РА П.Чеплаком.
Приветствуя гостя, вице-спикер НС с удовлетворением отметил успешное развитие армяно-польских межпарламентских отношений, в которых существенна роль депутатских групп дружбы.
П.Чеплак, поблагодарив за прием, подчеркнул важность работы парламентских групп дружбы,   активизации взаимных визитов.
В ходе встречи затронуты возможности упрочения межпарламентских и экономических связей, роста товарооборота между двумя странами. Предложено организовать армяно-польские бизнес-форумы.
На встрече присутствовал председатель Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В.Григорян.
В постоянных комиссиях НС продолжаются обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2017 г.”
На совместном заседании постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам  под председательством Х.Арутюняна и Г.Минасяна продолжаются обсуждения годового отчета “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2017 г.”  - по курируемым комиссиями ...
30 мая Председатель НС А.Баблоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Итальянской Республики в Армении Винченцо дель Монако.Поздравляя посла, А.Баблоян выразил надежду, что за время своей деятельности он  придаст новый импульс имеющим многовековую историю армяно-итальянски...
Председатель НС Арцаха поздравил А.Баблояна с 100-й годовщиной Первой Республики Армения
“Глубокоуважаемый г-н Баблоян, от имени НС Республики Арцах и себя лично тепло поздравляю Вас и наших коллег в парламенте РА с майскими победами и 100-й годовщиной Первой Республики Армения.  Столетие назад в Сардарапате, Баш-Апаране и Каракилисе армянский народ героически встал на защиту своег...