ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ:
Քննարկվել են ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստի անցկացմանը վերաբերող հարցեր: Ընդգծելով համատեղ նիստի կարեւորությունը՝ Արա Բաբլոյանն առաջարկել է հետաձգել Մուրմանսկում հունիսի 5-ից 8-ը նախատեսված նիստի անցկացման ժամկետը՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ հունիսի 7-ին Հայաստանի խորհրդարանը քննարկելու է ՀՀ նոր կառավարության ծրագիրը, իսկ մինչ այդ սպասվում են քննարկումներ նաեւ ՀՀ ԱԺ խմբակցություններում ու մշտական հանձնաժողովներում:
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մայիսի 17-ին Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «ՀՀ կառավարության եւ Ֆրանսիայի Հանրապետության կառավարության միջեւ մի պետության պաշտոնական առաքելությունների աշխատակիցների ընտանիքի անդամն...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 14:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...

The RA NA Speaker Ara Babloyan had a telephone talk with the Speaker of the Federation Council of the RF Federal Assembly Valentina Matvienko.
Issues concerning the holding of the sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly were discussed. Underlining the importance of the joint sitting, Ara Babloyan proposed her to postpone the term of holding the sitting scheduled on June 5-8 in Murmansk, taking into consideration the fact that on June 7 the Parliament of Armenia will discuss the RA new Government programme, and before that discussions are also expected in the RA NA Factions and Standing Committees.
On May 17, at the extraordinary sitting moderated by Armen Ashotyan the RA NA Standing Committee on Foreign Relations debated and endorsed the draft law on Ratifying the Agreement on the Employment of the Family Members of the Employees of the Official Missions of One State in Another State between ...