ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է.
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի համաձայն՝ եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որը ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»:
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստ
ՀՀ Ազգային ժողովը «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն` իրավունքի ուժով մայիսի 1-ին գումարել է հատուկ նիստ` քննարկելու ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ ՀՀ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ ՀՀ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սա...
Հարգելի գործընկերներ, նախ ուզում եմ բոլորիդ շնորհակալություն հայտնել չնայած բավականին էմոցիոնալ, բայց մյուս կողմից շահագրգիռ եւ կառուցողական քննարկումների համար: Վերստին ուզում եմ կրկնել, որ ակնհայտ է մի բան` մենք մեր տեսակետներում ու կարծիքներում ելնում ենք երկրի կայունությունից եւ անվտանգությունից...
ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը
Տիկնայք եւ պարոնայք, ուղիղ մեկ ամիս առաջ Գյումրիից մեկնարկած «Իմ քայլը» շարժումը դրամատիկ եւ շրջադարձային կերպով փոխեց ներքաղաքական իրավիճակը Հայաստանում: Գյումրիից Երեւան 215 կիլոմետրանոց այդ քայլարշավը, որն ի սկզբանե ներառում էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մի քանի տասնյակ անդամների ու ...

The RA NA Speaker Ara Babloyan made a statement where it reads:
Under Article 155 of the Constitutional Law Rules of Procedure of the National Assembly, if after the issuance of the resignation, during one week, the MP takes back his resignation in written form, then the Speaker of the National Assembly makes a statement, if he does not take back his resignation, then a protocol is made up on suspension of the authorities which the Speaker of the National Assembly signs and issues. The resignation is considered accepted from the moment of the issuance of the protocol.”
RA NA Special Sitting Held
On May 1, the RA National Assembly under Paragraph 3 of Article 140 of the Constitutional law the NA Rules of Procedure convened a special sitting to debate the item of the RA Prime Minister's election. The RA NA Speaker Ara Babloyan has noted that by Paragraph 2 of Article 149 of the RA Constitutio...
Dear colleagues,First of all, I would like to thank everybody for though rather emotional, but on the other side, concerned and constructive debates.I would like to repeat again that one thing is evident: in our viewpoints and opinions we stem from the stability and security of the country.I am sure...