ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է.
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի համաձայն՝ եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որը ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»:
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ հատուկ նիստ
ՀՀ Ազգային ժողովը «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն` իրավունքի ուժով մայիսի 1-ին գումարել է հատուկ նիստ` քննարկելու ՀՀ վարչապետի ընտրության հարցը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը նշել է, որ ՀՀ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ ՀՀ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սա...
Հարգելի գործընկերներ, նախ ուզում եմ բոլորիդ շնորհակալություն հայտնել չնայած բավականին էմոցիոնալ, բայց մյուս կողմից շահագրգիռ եւ կառուցողական քննարկումների համար: Վերստին ուզում եմ կրկնել, որ ակնհայտ է մի բան` մենք մեր տեսակետներում ու կարծիքներում ելնում ենք երկրի կայունությունից եւ անվտանգությունից...
ՀՀ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը
Տիկնայք եւ պարոնայք, ուղիղ մեկ ամիս առաջ Գյումրիից մեկնարկած «Իմ քայլը» շարժումը դրամատիկ եւ շրջադարձային կերպով փոխեց ներքաղաքական իրավիճակը Հայաստանում: Գյումրիից Երեւան 215 կիլոմետրանոց այդ քայլարշավը, որն ի սկզբանե ներառում էր «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մի քանի տասնյակ անդամների ու ...

“Сегодня депутат НС Г.Авалян представил заявление об отставке.
Согласно ст.155 конституционного закона “Регламент НС”, если в течение недели после оглашения отставки депутат письменно отзывает свое заявление об отставке, Председатель НС выступает об этом с заявлением, если же не отзывает свое заявление об отставке, то о прекращении его полномочий составляется протокол, который подписывает и оглашает Председатель НС. С момента оглашения протокола отставка считается принятой”.
Состоялось специальное заседание НС РА
1 мая, согласно ч.3 ст.140 конституционного закона “Регламент НС”,  по праву силы закона созвано  специальное заседание НС РА - для обсуждения вопроса избрания премьер-министра РА.      Председатель НС А.Баблоян отметил, что в порядке, установленном ч.2 ст.149...
“Уважаемые коллеги,прежде всего хочу поблагодарить всех вас за хотя и довольно эмоциональные,  но, с другой стороны, за интересные и конструктивные дебаты.Вновь хочу повторить, что очевидно одно: в наших точках зрения и мнениях мы исходим из стабильности и безопасности страны.Убежден, желание в...