ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 12-13-ը կլինի Սանկտ Պետերբուրգում` մասնակցելու ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի, 47-րդ լիագումար, տնտեսական եւ ֆինանսների հարցերով, քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, պաշտպանության եւ անվտանգության մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ երիտասարդական ՄԽՎ նիստերին:
Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը, Կարեն Բեքարյանը, Ռոմիկ Մանուկյանը եւ Միհրան Հակոբյանը:

12-13 апреля   делегация во главе с Председателем НС А.Баблояном будет находиться в Санкт-Петербурге – для участия в заседаниях Совета ПА ОДКБ, Совета МПА СНГ, 47-м пленарном заседании, в заседаниях постоянных комиссий по экономическим и финансовым вопросам, по политическим вопросам и международному сотрудничеству, по  обороне и безопасности, а также в заседании Молодежной МПА.
В составе возглавляемой А.Баблояном делегации – председатель Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Х.Арутюнян, депутаты НС Э.Нагдалян, К.Бекарян, Р.Манукян и М.Акопян.