Ապրիլի 9-ին՝ ժամը 12:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կգումարվի Հանրապետության նախագահի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստ:
Հանրապետության նախագահի երդմնակալության արարողությանը հրավիրված են Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված դիվանագետներ, Սփյուռքի հասարակական ու քաղաքական գործիչներ, բարձրաստիճան հոգեւորականներ, պաշտոնատար անձինք, առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավարներ:
Արարողությունն ուղիղ հեռարձակմամբ կցուցադրվի Հանրային հեռուստաընկերության եթերում: Լրագրողների աշխատանքն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով ՀՀ ԱԺ 334 սենյակում ստեղծվել են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները: ՀՀ ԱԺ լրատվական ծառայությունը գործարկել է հատուկ հավելված (https://photos.app.goo.gl/KSHmMEfMMRpALjdI3 ),որտեղ յուրաքանչյուր 15 րոպեն մեկ կտեղադրվեն լուսանկարներ արարողության ողջ ընթացքից: Բոլոր լրատվամիջոցները կարող են ազատ օգտվել հրապարակվելիք լուսանկարներից: Բացի այդ, օպերատիվ կերպով կտարածվեն հաղորդագրություններ եւ հարակից նյութեր:

On April 9, at 12:00 s special sitting of the National Assembly on assuming the office of the President of the Republic will be convened at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex.
Diplomats accredited in the Republic of Armenia, public and political figures of Diaspora, high-ranking clergymen, officials and heads of leading media are invited in the inauguration ceremony of the President of the Republic.
The ceremony will be broadcast on Public TV Company. All necessary conditions are created in the RA NA Room 334 to organize the work effectively. The RA NA media service operated a special appendix (https://photos©app©goo©gl/KSHmMEfMMRpALjdI3 ), where after every 15 minutes photos will be posted from the whole procedure of the ceremony. All media can make use of these photos. Besides, information and relating materials will be spread on-line.