Ապրիլի 9-ին՝ ժամը 12:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կգումարվի Հանրապետության նախագահի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստ:
Հանրապետության նախագահի երդմնակալության արարողությանը հրավիրված են Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված դիվանագետներ, Սփյուռքի հասարակական ու քաղաքական գործիչներ, բարձրաստիճան հոգեւորականներ, պաշտոնատար անձինք, առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավարներ:
Արարողությունն ուղիղ հեռարձակմամբ կցուցադրվի Հանրային հեռուստաընկերության եթերում: Լրագրողների աշխատանքն արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով ՀՀ ԱԺ 334 սենյակում ստեղծվել են բոլոր անհրաժեշտ պայմանները: ՀՀ ԱԺ լրատվական ծառայությունը գործարկել է հատուկ հավելված (https://photos.app.goo.gl/KSHmMEfMMRpALjdI3 ),որտեղ յուրաքանչյուր 15 րոպեն մեկ կտեղադրվեն լուսանկարներ արարողության ողջ ընթացքից: Բոլոր լրատվամիջոցները կարող են ազատ օգտվել հրապարակվելիք լուսանկարներից: Բացի այդ, օպերատիվ կերպով կտարածվեն հաղորդագրություններ եւ հարակից նյութեր:

9 апреля, в 12:00 часов, в СКК им.К.Демирчяна созывается специальное заседание Национального Собрания, посвященное инаугурации Президента Республики.
На инаугурацию Президента Республики приглашены аккредитованные в РА дипломаты, общественно-политические деятели Спюрка (Диаспоры), высшие духовные и   официальные лица, руководители ведущих СМИ.
Прямая трансляция церемонии – в эфире Общественной телекомпании. Для организации эффективной работы СМИ в комнате 334 НС РА созданы все необходимые условия. Пресс-служба НС РА ввела специальное приложение (https://photos©app©goo©gl/KSHmMEfMMRpALjdI3 ), где каждые 15 мин. будут размещаться фотографии хода инаугурации. Все СМИ могут свободно пользоваться публикуемыми фотографиями. Кроме того, оперативно будут распространяться информация и сопутствующие материалы.