ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը մարտի 23-ին Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննության է առել կառավարության հեղինակած «Միջազգային պայմանագրերի մասին» օրենքի նախագիծը` կից փաթեթով:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը հանձնաժողովի անդամներին տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում առաջարկություններ էին ներկայացրել ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ, «Ելք» եւ ՀՅԴ խմբակցությունները: Օրենսդրական փաթեթն առաջարկների արդյունքում լրամշակվել է եւ պատրաստ է ներկայացվելու երկրորդ ընթերցմամբ քննարկմանը:
Կառավարության օրենսդրական նախաձեռնությունն ստացել է դրական եզրակացություն՝ մարտի 23-ին հրավիրվելիք արտահերթ նիստի օրակարգի նախագծում ընդգրկվելու համար:

At March 23 extraordinary sitting, the RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Armen Ashotyan considered in the second reading the draft law on International Treaties with the enclosed package authored by the government.
The RA Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan informed the Committee members that the RA NA RPA, Yelq/Way Out and the ARF Factions presented their recommendations during the period from the first to the second reading. As a result of recommendations, the legislative package has been revised, and it is ready to be presented for debate in the second reading.
The legislative initiative of the government was endorsed to be included in the draft agenda of the extraordinary sitting to be convened on March 23.