ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց տոնի առթիվ
Այս տոնը հնարավորություն է եւս մեկ անգամ երախտագիտություն հայտնելու ձեզ, վերստին ընդգծելու սիրող մոր ու կնոջ, դստեր ու քրոջ, պարզապես լուսավոր մարդու դերը: Դուք ապացուցել եք, որ կարող եք հաջողության հասնել պետական ու քաղաքական կյանքում, առողջապահության, գիտության ու կրթության ոլորտներում, գործարար կյանքում եւ մշակույթի բնագավառում, միաժամանակ, մշտապես ջերմ միջավայր ապահովելով ընտանիքում եւ նվիրվածությամբ երեխաներ դաստիարակելով:
Ոգեւորելով, ջերմություն ու սեր սփռելով շուրջբոլորը` դուք օգնում, երբեմն նաեւ պարտադրում եք աշխարհին ու մարդկանց լինել ավելի մարդկային ու ավելի իմաստուն, ավելի հանդուրժող ու ավելի գթասիրտ:
Կրկին շնորհավորելով Կանանց տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ առողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն եւ լավատեսություն:
08.03.2018
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպել է ԱՄՆ ՄԶԳ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գրասենյակի տնօրենի փոխտեղակալի հետ
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած այցի շրջանակում մարտի 7-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գրասենյակի տնօրենի փոխտեղակալ Գրետչեն Բիրկլի հետ: Հանդիպման ընթացքում անդրադար...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի այցն ԱՄՆ
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ կատարած այցի շրջանակում հանդիպել են ԱՄՆ Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման ընթացքում պատվիրակության անդամները քննարկել են «Հազարամյակի մարտահրավեր կորպորացիայի» եւ Հայաստանի միջեւ համագ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) կանոնակարգի, քաղաքական եւ ժողովրդավարության հարցերի, մոնիթորինգի եւ մշտական հանձնաժողովների, մշակույթի, գիտության, կրթության եւ լրատվամիջոցների հարցերի հանձնաժողովի նիստին, իրավական հարցերի եւ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի, սոցիալական, առողջապահու...

Поздравление Председателя НС А.Баблояна с Женским праздником
Этот праздник – еще одна возможность выразить вам признательность, вновь подчеркнуть роль любящей матери и жены, дочери и сестры, просто светлого человека. Вы доказали, что можете достичь успеха в государственной и политической жизни, в сферах здравоохранения, науки и образования, культуры и бизнеса, всегда обеспечивая теплую атмосферу в семье и преданно воспитывая детей.
Воодушевляя, сея тепло и любовь вокруг себя, вы помогаете, иногда даже заставляете, мир и людей быть человечнее и мудрее, терпеливее и милосерднее.
Еще   раз   поздравляя с Женским праздником, желаю вам здоровья, счастья, благополучия и оптимизма”.
Вице-спикер НС А.Ованнисян встретилась с ассистентом заместителя администратора Бюро Европы и Евразии USAID
7 марта в рамках визита в США вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – США  А.Ованнисян  встретилась с ассистентом заместителя администратора Бюро Европы и Евразии USAID  (Deputy Assistant Administrator in the USAID Bureau for Europe and Eurasia) Гретчен Биркли. ...
Продолжается визит группы дружбы Армения – США в Соединенные Штаты
Члены группы дружбы Армения – США в рамках визита в Соединенные Штаты  встретились с представителями Комитета по армянским делам  Конгресса США.В ходе встречи члены делегации обсудили перспективы сотрудничества между Арменией и корпорацией “Вызовы тысячелетия”, ситуацию в РА, а также повес...