ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հանդես է եկել ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի հրաժարականի դիմումի մասին հայտարարությամբ, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
Համաձայն «ԱԺ կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ հայտարարում եմ, որ 2018 թվականի մարտի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
Աշխատանքային այցով 2018 թվականի մարտի 5-9-ը ներառյալ Վաշինգտոն եւ 2018 թվականի մարտի 10-ին Նյու Յորք (Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ) կգործուղվեն Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը (ներառյալ մարտի 11-ը Նյու Յորք), ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավորն...
Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում մարտի 1-ին տեղի են ունեցել ԱՊՀ ՄԽՎ Վերահսկիչ-բյուջետային եւ Կրթության ու գիտության մշտական հանձնաժողովների նիստերը: Վերահսկիչ-բյուջետային մշտական հանձնաժողովի նիստին մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը: Կրթության եւ գ...
Մարտի 2-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրն առաջին ընթերցմամբ քննարկված «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» օրինագիծը, որից հետո պատգամավորները շարունակել են իրենց տեսակետները հայտնել ՀՀ Սահմանադրական դատարանի անդամ նշանակելու հա...

Ara Babloyan Makes a Statement
The RA NA President Ara Babloyan made a statement on resignation of the President of the RA Constitutional Court Gagik Harutyunyan which we present below:
Under Part 1 of Article 147 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia ‘NA Rules of Procedure,’ I announce that on 1 March 2018 the President of the RA Constitutional Court Gagik Harutyunyan presented resignation from the position of the President of the RA Constitutional Court.
Armenian MPs Take Part in Sittings of IPA CIS Standing Commissions in Saint Petersburg
On March 1, the sittings of the IPA CIS Budget Oversight Permanent Commission and Permanent Commission on Science and Education were held in Tavrichesky Palace of Saint Petersburg.The Permanent Representative of the RA National Assembly to the IPA CIS Hayk Chilingaryan took part in the Budget Oversi...
Parliament Elects Fourth President of Republic
On March 2, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings. The parliament by voting passed the bill on Normative Legal Acts debated in the first reading on the previous day, after which the deputies continued expressing their viewpoints on the item of appointing a Member of the...