Մարտի 15-ին Ազգային ժողովում տեղի ունեցավ Եվրամիություն-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 6-րդ նիստը: Նիստին մասնակցում էին ԵՄ անդամ երկրների դեսպանները:Ողջունելով եւ արդյունավետ աշխատանք մաղթելով նիստի մասնակիցներին` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ նորընտիր խորհրդարանը ...
Մարտի 16-ին Լեհաստանի Սեյմի մարշալ Մարեկ Բորովսկու հրավերով պաշտոնական այցով Լեհաստան կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Լեհաստանում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա  երկրի օրենսդիր ու գործադիր իշխանության, միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների...

15 марта в Национальном Собрании состоялось шестое заседание Комиссии парламентского сотрудничества Евросоюз-Армения. В заседании принимали участие послы стран-членов ЕС.Приветствуя участников заседания и желая им плодотворной работы, Предсведатель НС РА Артур Багдасарян отметил, что новоизбранный п...
16 марта в Польшу по приглашению Маршала Сейма Польши Марека Боровского с официальным визитом отбудет делегация, возглавляемая Председателем НС РА Артуром Багдасаряном. В Польше делегация будет иметь встречи с представителями законодательной и исполнительной власти, международных организаций: Презид...