ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը մասնավոր բուհերի ռեկտորների հետ
Մարտի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը խորհրդարանում հանդիպեց մասնավոր բուհերի ռեկտորների հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին ԱԺ փոխնախագահ Վահան Հովհաննիսյանը, պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռաֆիկ Պետրոսյանը, նույն հանձնաժողովի անդամ Ոստանիկ Մարուխյանը, կրթության եւ...
Հաշմանդամների հարցերով խորհրդի նիստը
Մարտի 13-ին տեղի ունեցավ ԱԺ նախագահին առընթեր  հաշմանդամների հարցերով խորհրդի հերթական նիստը` օրակարգում քննարկելով 5 հարց: Առաջինը վերաբերում էր «Հայաստանում հաշմանդամների սոցիալական պաշտպանության մասին» օրենքում առաջարկվող փոփոխություններին, որով, ըստ պատգամավոր Արտակ Առաքելյանի, հաշմանդամ եր...

NA Chairman’s Meeting with Rectors of Private Higher Educational Institutions
On March 13, RA NA Chairman Artur Baghdasaryan held a meeting with rectors of private higher educational institutions at the National Assembly. NA Deputy Chairman Vahan Hovhannisyan, Rafik Petrosyan, the Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, Vostanik Marukhian, member of ...
Council Sitting on the Disabled
On March 13 the regular Council sitting on the Problems of the Disabled attached to the NA President was held, discussing 5 issues in the agenda. First issue was related to the proposed amendments to the law “On the Social Protection of the Disabled in Armenia, by which, according to the deputy Arta...