Լատվիայի Հանրապետության Սաեյմայի նախագահը Ազգային ժողովում
Մարտի 7-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած` Լատվիայի Սաեյմայի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեն եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները հանդիպեցին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, փոխնախագահներ Տիգրան Թորոսյանի եւ Վահան Հովհաննիսյանի, մշտական հանձնաժողո...
07.03.2005
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց միջազգային օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել մարտի 8-ի` Կանանց միջազգային օրվա կապակցությամբ, որում ասվում է: «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի եւ սփյուռքի բոլոր հայ կանանց մարտի 8-ի` Կանանց միջազգային օրվա առիթով: Պատահական չէ, որ կանանց տոնը համընկնում է գարնան սկզբի ու բնության...

Председатель Саеймы (Сейма) Латвии в Национальном Собрании
7 марта прибывшая в Армению по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна Председатель Саеймы (Сейма) Латвии Ингрида Удре и члены возглавляемой ею делегации встретились с Председателем Национального Собрания Артуром Багдасаряном, зампредседателями Тиграном Торосяном и Вааном Ованнисяном, с пр...
07.03.2005
Поздравительное послание Преседателя НС РА Артура Багдасаряна в связи с Международным женским днем
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание в связи с Международным женским днем 8 марта, в котором говорится:,,Сердечно поздравляю всех армянских женщин в Армении и диаспоре с Международным женским днем 8 марта. Неслучайно, что женский праздник совпадает с началом весны и ...