ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը գիտությունների ազգային ակադեմիայում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը մարտի 5-ին ԳԱԱ նախագահի նախաձեռնությամբ հանդիպեց ԳԱԱ գիտական խորհրդի անդամների հետ։ ԳԱԱ նախագահ Ֆադեյ Սարգսյանը համառոտ ներկայացրեց գիտության բնագավառում տիրող իրավիճակը, ներկայացրեց ԳԱԱ ակադեմիայի եւ գիտնականների առջեւ ծառացած խնդիրները։ ԱԺ նախագահի ուշադրությունը ...
Հայաստանի մարզեր թվով չորրորդ աշխատանքային այցի շրջանակներում Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը մարտի 6-ին եղավ Շիրակի մարզում: Նրան ուղեկցում էին պատգամավորներ Գագիկ Մխեյանը, Սամվել Բալասանյանը, Արտակ Առաքելյանը, Հովհաննես Մարգարյանը, մարզպետ Ռոմիկ Մանուկյանը: Շիրակի մարզի բոլոր հանդիպումներն անցան ան...

Встреча Председателя НС РА Артура Багдасаряна в Национальной академии наук
5 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян по инициативе Президента НАН встретился с членами ученого совета НАН. Президент НАН Фадей Саркисян вкратце представил ситуацию в сфере науки и вставшие перед НАН и наукой проблемы. Внимание Председателя НС РА было привлечено к проблемам финансирования сфер...
6 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян в рамках рабочего визита посетил Ширакский марз. Его сопровождали депутаты НС Гагик Мхеян,Самвел Баласанян, Артак Аракелян, Оганес Маргарян и марзпет Ширака Ромик Манукян.Все состоявшиеся в Шираке встречи прошли в очень теплой атмосфере, было очевидно, что...