ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏ: ՀԱՊԿ ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ ԽՎ գործունեությունը, խոսել բազմակողմ համագործակցության մասին, անդրադարձել ՀԱՊԿ շրջանակում հետագա աշխատանքներին եւ վերահաստատել համատեղ աշխատանքի կարեւորությունը:
Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է ՀԱՊԿ գործընկերների հետ լուրջ փոխգործակցության՝ ի շահ դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման, մեր պետությունների պաշտպանունակության մակարդակի հետագա բարձրացման, ինչպես նաեւ՝ նոր մարտահրավերների եւ սպառնալիքների հակազդեցության ոլորտում ՀԱՊԿ ներուժի ամրապնդման:
ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ բարձր է գնահատել Էդուարդ Շարմազանովի ներդրումը ՀԱՊԿ ԽՎ աշխատանքներում: Նա վստահություն է հայտնել, որ համագործակցությունը կշարունակվի բարձր մակարդակով:

YEREVAN. March 11. The Head of the Armenian Delegation to the CSTO PA Eduard Sharmazanov had a private talk with the Chairman of the CSTO PA Council Sergey Narishkin.
The interlocutors discussed the CSTO PA activities, talked about multilateral cooperation, touched upon the further works within the CSTO framework and reaffirmed the importance of the joint work.
Eduard Sharmazanov has noted that Armenia is concerned about the serious cooperation with the CSTO partners for the benefit of the strengthening of our allied relations, the further rise of the defense level of our states, as well as the advancement of the CSTO potential in the sphere of new challenges and threat counteraction.
The Chairman of the CSTO PA Council Sergey Narishkin thanked Eduard Sharmazanov for the warm reception and highly assessed the latter’s contribution to the CSTO PA works. He expressed confidence that the cooperation will continue at high level.