ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏ: ՀԱՊԿ ԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ ԽՎ գործունեությունը, խոսել բազմակողմ համագործակցության մասին, անդրադարձել ՀԱՊԿ շրջանակում հետագա աշխատանքներին եւ վերահաստատել համատեղ աշխատանքի կարեւորությունը:
Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է ՀԱՊԿ գործընկերների հետ լուրջ փոխգործակցության՝ ի շահ դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման, մեր պետությունների պաշտպանունակության մակարդակի հետագա բարձրացման, ինչպես նաեւ՝ նոր մարտահրավերների եւ սպառնալիքների հակազդեցության ոլորտում ՀԱՊԿ ներուժի ամրապնդման:
ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի նախագահ Սերգեյ Նարիշկինը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ բարձր է գնահատել Էդուարդ Շարմազանովի ներդրումը ՀԱՊԿ ԽՎ աշխատանքներում: Նա վստահություն է հայտնել, որ համագործակցությունը կշարունակվի բարձր մակարդակով:

ЕРЕВАН. 11 марта. Состоялась личная беседа главы армянской делегации в ПА ОДКБ Э.Шармазанова с Председателем Совета ПА ОДКБ С.Нарышкиным.
Собеседники обсудили деятельность ПА ОДКБ, коснулись многостороннего сотрудничества, обратились к дальнейшим делам в рамках ОДКБ и подтвердили важность совместной работы.
Э.Шармазанов отметил, что Армения заинтересована в серьезном взаимодействии с партнерами по ОДКБ – в интересах упрочения союзнических отношений, дальнейшего повышения уровня обороноспособности наших государств, а также укрепления потенциала ОДКБ в противодействии новым вызовам и угрозам.
Председатель Совета ПА ОДКБ С.Нарышкин, поблагодарив за теплый прием, высоко оценил вклад Э.Шармазанова в работу ПА ОДКБ. Он выразил уверенность в продолжении сотрудничества на высоком уровне.