ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Կանանց տոնի առթիվ
Պաշտոնական տոնացույցում ընդգրկված լինելով հանդերձ՝ այն իր էությամբ նախեւառաջ անձնական ու համամարդկային տոն է, որին նվիրված շնորհավորանքները հղվում են հարազատի անկեղծությամբ ու մերձավորի ջերմությամբ:
Այս օրը ոչ թե գնահատվում է կնոջ դերը, այլ ավելի ընդգծվում այն, իսկ գնահատականը պիտի լինի ամեն օր, ընտանիքում թե աշխատավայրում, տանը թե փողոցում, սովորական առօրյայում թե տոնական հանդիսության ժամանակ՝ գնահատական մայրությանն ու գեղեցկությանը, գորովանքին ու հմայքին, նվիրվածությանն ու աշխատասիրությանը:
Մեր ազգային ավանդույթներում կնոջ նկատմամբ վերաբերմունքը խոր արմատներ ունի՝ սիրո եւ հարգանքի, մեծարանքի եւ պատկառանքի արտահայտությամբ: Սա նշանակում է բարոյական արժեքների վրա հիմնված ընտանեկան ջերմ միջավայր եւ հասարակական իրավահավասար հարաբերություններ, հոգատարություն ազգի, երկրի եւ նրանց ժողովրդագրական ապագայի հանդեպ, կանանց ակտիվ ներգրավվածություն պետական եւ հասարակական մարմիններում:
Կրկին շնորհավորում եմ Հայաստանի բոլոր կանանց` մեր մայրերին ու տատիկներին, դուստրերին ու քույրերին` այս գեղեցիկ տոնի առթիվ՝ մաղթելով երջանկություն ու սեր, ընտանեկան ջերմություն եւ բարեկեցություն»,- ասված է ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Congratulatory Address by the RA NA President Galust Sahakyan on Women’s Day
Among the official holidays it is, first of all, in its essence a personal and all-human holiday, and the congratulations dedicated to it are sent with sincerity and warmth by a close relative.
This day doesn't evaluate the woman’s role, but rather highlightes it, as the appreciation should be in place every day in the family and at work, at home and in the street, both in everyday life and during a festive event - in appreciation of maternity and beauty, tenderness and charm, devotion and diligence.
In our national traditions the attitude towards a woman has deep roots with the expression of love and respect, homage and esteem. This means a warm family atmosphere based on moral values and public legally equal relations, care for the nation, country and their demographic future, women’s active involvement in state and public bodies.
I once again congratulate all the women of Armenia, our mothers and grandmothers, daughters and sisters on the occasion of this beautiful holiday, wishing them happiness and love, family warmth and welfare,” the NA President’s address reads.