Հանդիպումներ Վաշինգտոնում ու Նյու Յորքում
Խորհրդարանների նախագահների համաշխարհային գագաթաժողովին մասնակցելու եւ ԱՄՆ-ի  օրենսդիր ու գործադիր իշխանությունների ներկայացուցիչների հետ հանդիպելու նպատակով ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 9-ը պաշտոնական այցով կլինի ԱՄՆ-ում:
Վաշինգտոնյան այցի հովանավորը ԱՄՆ պետքարտուղարությունն է: Այցի ընթացքում նախատեսված են բազմաթիվ հանդիպումներ ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում, պետքարտուղարությունում, Սպիտակ տանը: Ռազմավարական միջազգային հետազոտությունների կենտրոնում տեղի կունենա Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումը ամերիկյան փորձագետների հետ:
Վաշինգտոնում կլինեն հանդիպումներ ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի նախագահ Դ. Հաստրեթի, ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի տեղակալներ Փ. Դոբրյանսկու, Դ. Ֆրիդի, Եվրոպայի եւ Ասիայի գրասենյակի տնօրեն Հ. Հաֆուդի, ժողովրդավարական ծրագրերի տնօրեն Դ. Էդֆուդի, Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերի տնօրեն Ջ. Ֆոկսի, ԱՄՆ-ի Հանրապետական եւ Դեմոկրատական կուսակցությունների ղեկավարների եւ ներկայացուցիչների, կոնգրեսականների ու սենատորների հետ:
Նյու Յորքում ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կմասնակցի Խորհրդարանների նախագահների համաշխարհային գագաթաժողովին, նախատեսված են նաեւ պաշտոնական հանդիպումներ այլ երկրների խորհրդարանների նախագահների եւ միջազգային կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Այցի ընթացքում կլինեն նաեւ այլ հանդիպումներ, այդ թվում` հայ համայնքի հետ, նախատեսված են հարցազրույցներ ամերիկյան լրատվամիջոցներին:

Meetings in Washington and New York
RA NA President Artur Baghdasaryan will be in USA on an official visit from August 31 till September 9 to participate at the World Summit of the parliaments’ presidents and meet representatives of USA legislative and executive authorities.
The sponsor of the Washington visit is US State Department. During the visit numerous meetings on USA Congress, State Department and White House are envisaged. At the Center for Strategic International Studies Artur Baghdasaryan will meet with American experts.
In Washington meetings with Dennis Hastert, US Congress Speaker, Dobriansky, D.Fried US Deputy Assistants Secretary of State, Director of Europe and Asia Office, Director of Democratic Programs, G. Fox, Director, Office of Caucasus and Central Asian Affairs, heads and representatives of US Republican and Democratic parties , congressmen and senators will be held.
In New York NA President Artur Baghdasaryan will take part at the World Summit of Parliament Presidents, official meetings with the Parliament Presidents and representatives of international structures are also envisaged.
During the visit other meetings will also take place, including the Armenian community, talks with American media are envisaged.