Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանի հրաժարականի դիմումի մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը հուլիսի 31-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել»,- նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարության մ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 31-ին հանդիպել է պետական այցով Երեւան ժամանած Իտալիայի Հանրապետության նախագահ Սերջո Մատարելլայի հետ: Հանդիպումը կայացել է ընդլայնված կազմով: Ողջունելով հյուրերին ՀՀ Ազգային ժողովում` խորհրդարանի ղեկավարը հույս է հայտնել, որ Սերջո Մատարելլայի այցը նոր լ...

“On July 31, under Part 1 of Article 155 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia the Rules of Procedure of the National Assembly, I announce that the Deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Vardan Bostanjyan submitted resignation,” the RA NA Speaker Ara Babloyan’s sta...
On July 31, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan met with the President of the Republic of Italy Sergio Mattarella, who had arrived in Yerevan on an official visit. The meeting was held in an expanded format.Welcoming the guests in the RA National Assembly, the Head of the Parliame...