Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով քննարկել է «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Մոսկվայում ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստի շրջանակում հոկտեմբերի 30-ին հանդիպել է ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության խմբակցության ղեկավար Սերգեյ Նեւերովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանն...
Հոկտեմբերի 30-ին` ժամը 17:00-ին, ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի կունենա արտահերթ նիստ` դռնփակ ընթացակարգով: Օրակարգը՝ կից:   ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայում հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) 11-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին: Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 30-ին Մոսկվայում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստին: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, Հ...
Հոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 12:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի է ունենալու ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 31-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝  հղումով: ...

On October 30, at the sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Gevorg Kostanyan the draft law on Announcing Pardon on the Criminal Cases on the 2800th of Erebuni-Yerevan Establishment and the 100th Anniversary of Declaration of Independence of the First Republi...
On October 30, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the Head of Yedinaya Rossiya Party Faction of the RF FA State Duma Sergey Neverov within the framework of the CSTO PA Council Session in Moscow. In the course of the meeting the sides discussed issues relating to the development of ...
On October 30, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan took part in the works of the 11th Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) Session in Moscow.During the Session on the initiative of the CSTO PA Permanent Commission on ...
On October 30, the delegation led by the RA NA Speaker Ara Babloyan took part in the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) Council Session in Moscow. The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the RA NA deputies Khosrov Harutyunyan and Koryun Nahapetyan ar...
On October 31 at 11:00, by the decision of the RA NA Speaker Ara Babloyan, under the Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the Constitutional Law the NA Rules of Procedure, on the initiative of the Government an extraordinary sitting will be convened....