Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 30-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով քննարկել է «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Մոսկվայում ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի նիստի շրջանակում հոկտեմբերի 30-ին հանդիպել է ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության խմբակցության ղեկավար Սերգեյ Նեւերովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական խորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանն...
Հոկտեմբերի 30-ին` ժամը 17:00-ին, ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի կունենա արտահերթ նիստ` դռնփակ ընթացակարգով: Օրակարգը՝ կից:   ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մոսկվայում հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) 11-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին: Նիստի ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ ԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 30-ին Մոսկվայում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստին: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, Հ...
Հոկտեմբերի 31-ին՝ ժամը 12:30-ին, ՀՀ ԱԺ 334 դահլիճում տեղի է ունենալու ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն՝ ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հոկտեմբերի 31-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝  հղումով: ...

30 октября  Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством Г.Костаняна на внеочередном  закрытом заседании обсудила проект закона “Об объявлении амнистии по уголовным делам в связи с 2800-летием основания Эребуни-Еревана и 100-л...
30 октябяря вице-спикер НС Э.Шармазанов в рамках заседания Совета ПА ОДКБ в Москве встретился с руководителем фракции ГД ФС РФ партии “Единая Россия” С.Неверовым. В ходе встречи стороны обсудили вопросы развития армяно-российских парламентских отношений, обратились к тесному сотрудничеству парламент...
30 октября делегация, возглавляемая Председателем НС Ара Баблояном, приняла участие в работе 11-го пленарного заседания ПА ОДКБ в Москве.      В ходе заседания  обсужден ряд введенных в обращение Постоянной комиссией ПА ОДКБ по вопросам обороны и безопасности проектов м...
30 октября делегация во главе с Ара Баблояном приняла участие в заседании Совета ПА ОДКБ в Москве.  В составе делегации – вице-спикер НС Эдуард Шармазанов, депутаты НС Хосров Арутюнян и Корюн Нагапетян.В своем выступлении Председатель НС Ара Баблоян отметил, что из года в год деятельность Ассам...
По распоряжению Председателя НС Ара Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА 31 октября, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке инициатора.    ...